W drodze do chrzcielnicy. Poradnik dla rodziców i rodziców chrzestnych

Zostanie rodzicami to fundamentalne wydarzenie w życiu człowieka i rodziny. Każde nowo narodzone dziecko pomaga nam myśleć o lepszej przyszłości, o życiu bardziej godnym tego, aby je w pełni przeżywać. Przyjęcie dziecka – daru Boga – to wspaniałe i angażujące doświadczenie. Jak słusznie konstatuje współczesna święta, Matka Teresa z Kalkuty: "Życie jest darem Boga. Darem, którym tylko Bóg może obdarzyć. I Bóg w swojej pokorze dał mężczyźnie i kobiecie zdolność współpracy z Nim w przekazywaniu życia. Jakikolwiek był Jego zamiar, nie wolno nam niszczyć ani ingerować w ten piękny Boży dar".

Książeczka ta towarzyszy szczęśliwym mamom i tatusiom od czasu, gdy dowiedzą się, że będą rodzicami, aż do uroczystego dnia chrztu ich maleństwa.

Liczne modlitwy, wiersze, refleksje czy rady, będą prowadzić ich krok po kroku w przeżywaniu oczekiwania na cud narodzin, w przyjmowaniu nowego życia, świadomego wyboru chrztu dla ukochanego dziecka, wreszcie poznania samego obrzędu sakramentu chrztu św. – zarówno rytuału, jak i znaczenia poszczególnych jego znaków i gestów.

Podobnie rodzice chrzestni zostają zaproszeni na tych kartach, aby przemyśleli nową rolę, do odegrania której są powołani jako osoby wierzące, członkowie wspólnoty Kościoła. Ich misją jest bowiem kroczenie obok swego chrześniaka, sprzyjając jego chrześcijańskiemu wzrastaniu.

Informacje dodatkowe o W drodze do chrzcielnicy. Poradnik dla rodziców i rodziców chrzestnych:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-06-29
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-8144-150-6
Tłumaczenie: Krystyna Kozak

Kup książkę W drodze do chrzcielnicy. Poradnik dla rodziców i rodziców chrzestnych

W drodze do chrzcielnicy. Poradnik dla rodziców i rodziców chrzestnych - opinie o książce

Przedszkole ze Smokiem Maciusiem dla czterolatków
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Przedszkole ze Smokiem Maciusiem dla czterolatków

Zadania ze smokiem Maciusiem to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki specjalnie dobranym zadaniom...

Świat pięciolatka. Zabawy i zadania edukacyjne. Zeszyt 1
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Świat pięciolatka. Zabawy i zadania edukacyjne. Zeszyt 1

Świat pięciolatka z serii Akademia Malucha to edukacja z wyobraźnią!  Proponowane przez nas zabawy i zadania edukacyjne wspomagają wszechstronny rozwój...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung