reklama

Visual Studio 2005. Programowanie z Windows API w języku C++

Napisz własne aplikacje dla systemu Windows Jak tworzyć okna, menu i elementy graficzne? W jaki sposób zarządzać zasobami aplikacji? Jak budować aplikacje wielowątkowe?

System operacyjny to nie tylko środowisko, w którym możemy uruchamiać zainstalowane programy - to także źródło zasobów dla programów tworzonych przez nas samych. Każda aplikacja dla systemu Windows, w której można znaleźć ikony, okna dialogowe, paski przewijania i inne powszechnie znane elementy, korzysta z bibliotek zwanych Windows API - zestawu funkcji ułatwiających zaprogramowanie określonych komponentów. Dzięki zastosowaniu Windows API możemy umieszczać w naszych aplikacjach typowe dla systemu operacyjnego składniki interfejsu użytkownika i moduły wykorzystujące urządzenia zewnętrzne.

Książka "Visual Studio 2005. Programowanie z Windows API w języku C++" to podręcznik, dzięki któremu poznasz metody tworzenia programów dla systemu operacyjnego Windows. Nauczysz się korzystać z systemowego API w celu zaimplementowania w aplikacji mechanizmów interfejsu użytkownika, wyświetlania elementów graficznych i obsługiwania przetwarzania wielowątkowego. Dowiesz się, jak wykorzystywać zasoby programowe, budować biblioteki statyczne i biblioteki DLL, obsługiwać mysz i klawiaturę oraz mierzyć czas. Przeczytasz o tym, jak działają aplikacje dla systemu Windows, i zdobędziesz wiedzę niezbędną do tego, by tworzyć własne!

Tworzenie okien i umieszczanie w nich tekstów oraz elementów graficznych Korzystanie z GDI Wyświetlanie map bitowych Tworzenie bibliotek statycznych Obsługa klawiatury i myszy Zarządzanie zasobami aplikacji Budowanie okien dialogowych Korzystanie z kontrolek Obsługa wielozadaniowości i wielowątkowości

Poznaj techniki i metody tworzenia aplikacji dla systemu operacyjnego Windows.

Informacje dodatkowe o Visual Studio 2005. Programowanie z Windows API w języku C++:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-06-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Visual Studio 2005. Programowanie z Windows API w języku C++

Visual Studio 2005. Programowanie z Windows API w języku C++ - opinie o książce

Tworzenie gier 2D i 3D w języku Turbo Pascal
Piotr Besta0
Okładka ksiązki - Tworzenie gier 2D i 3D w języku Turbo Pascal

Książka "Tworzenie gier 2D i 3D w języku Turbo Pascal" Piotra Besty skierowana jest do szerokiego grona początkujących programistów, dopiero rozpoczynających...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung