VAN GOGH. Kolekcja Wielcy Malarze

Ocena: 0 (0 głosów)

,,Wielcy malarze" Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina: najpiękniejsze rozdziały w historii sztuki, w serii trzydziestu tomów do czytania, przeglądania, podziwiania i zbierania. Seria oferuje czytelnikom niezwykłą podróż w towarzystwie wielkich artystów. Ich życie przedstawione jest w sposób jasny, bezpośredni - opisuje Wspaniałe obrazy i omówienie wszystkich głównych prac każdego artysty tworzą prywatna bibliotekę i galerie sztuki  zawierające wszystkie arcydzieła historii sztuki.

Informacje dodatkowe o VAN GOGH. Kolekcja Wielcy Malarze :

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-08-23
Kategoria: Albumy
ISBN: 9788379454075
Liczba stron: 96

więcej

Kup książkę VAN GOGH. Kolekcja Wielcy Malarze

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

VAN GOGH. Kolekcja Wielcy Malarze - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-04-07,
,,Vincent malował źle. Wiedział o tym i cierpiał z tego powodu." Wprowadzenie do książki stanowi pobieżna biografia artysty, rozrysowana barwnym piórem włoskiego historyka sztuki - Stefano Zuffiego. Jest to opis krótki, ale tak sugestywny, że z wypiekami na twarzy chcemy zagłębić się w dalsze części pracy i poznać życie i twórczość Vincenta Van Gogha w najdrobniejszych szczegółach. Kolejna część utworu to biografia znacznie bardziej szczegółowa, opisująca blaski i cienie życia tego holenderskiego malarza. Widzimy tam dzieciństwo i jego liczną rodzinę, lata nauki i pierwszą pracę zarobkową zdobytą dzięki wpływom i znajomościom wujka Centa. Młody Vincent pracujący w galerii sztuki w Paryżu (wcześniej w Brukseli i jej filii w Londynie) przechodzi kryzys mistyczny - zagłębia się w treść Biblii, coraz rzadziej pisuje do rodziny, w końcu traci tytuł wzorowego pracownika, kiedy klientom zaczyna odradzać kupno obrazów, które w jego opinii nie są dostatecznie dobre. Wkrótce Vincent postanawia, że jego życiowym celem stanie się głoszenie Ewangelii, bycie pasterzem dusz. Wraca do rysowania, podejmuje także studia teologiczne, które wkrótce porzuca. Ostatecznie dzięki wpływom rodziny udaje mu się zostać świeckim kaznodzieją - oddaje wszystko ubogim, żyje w skrajnym ubóstwie, ostatecznie popada w fanatyzm przez co zostaje odwołany z owej posady. Van Gogh zaczął naprawdę malować dopiero w wieku 28 lat (bardzo późno, zważywszy, że zmarł śmiercią samobójczą wieku 37 lat). W książce przeczytać można fragmenty bogatej korespondencji malarza z ukochanym bratem Theo, opis jego skomplikowanych relacji rodzinnych, chorobę psychiczną, historię jego kłótni z Gauguinem i odcięcie sobie fragmentu ucha, a także wiele innych faktów z życia artysty, które mogą dziwić, ale przede wszystkim wywoływać głębokie współczucie, dla tego niedocenianego i nieszczęśliwego malarza. Książka zawiera szereg reprodukcji Van Gogha, a każda z nich opatrzona jest opisem. Ogromną zaletą tej publikacji są właśnie opisy poszczególnych obrazów - nie są to tylko suche fakty na temat techniki, materiału, wymiarów i miejsca ekspozycji, ale przede wszystkim szerokie opisy kontekstu powstania dzieła lub tego co przedstawia, jego historii, odczuć malarza wobec swej pracy. Szczerze polecam, nie tylko miłośnikom sztuki.
Link do opinii
Inne książki autora
T LOVE. I Hate rock`n`roll live
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - T LOVE.  I Hate rock`n`roll live

Koncert zespołu T Love....

Historie biblijne
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Historie biblijne

Historie o stworzeniu Arki Noego, Narodzinach Jezusa, Zmartwychwstaniu opowiedziane i zilustrowane w prosty sposób dla dzieci w wieku 3-6 lat....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy