Złącze USB (Universal Serial Bus) szybko stało się jednym z podstawowych standardów komunikacyjnych w systemach komputerowych, zastępując wiele dotychczas stosowanych portów. Dzięki kilku typom transferu danych i szybkości transmisji umożliwia przyłączenie różnych urządzeń peryferyjnych. Poprzez USB podłącza się między innymi drukarki, skanery, aparaty cyfrowe, klawiatury oraz myszy. Wykrywanie i konfiguracja urządzenia USB oraz instalacja sterownika odbywa się automatycznie, co bardzo ułatwia korzystanie z osprzętu zgodnego z tym standardem. Niestety, łatwość obsługi urządzeń USB nie idzie w parze z prostotą samego interfejsu. Mechanizmy komunikacyjne USB są skomplikowane, a wykonywanie układów interfejsów dla urządzeń USB oraz pisanie sterowników urządzeń dla kontrolera systemu to trudne zadania.
Książka "USB. Uniwersalny interfejs szeregowy" to omówienie architektury Universal Serial Bus. Przeznaczona jest dla osób, które chcą zmierzyć się z takim wyzwaniem lub po prostu są zainteresowane tym, co "w komputerze piszczy". Opisany jest tu standard USB 1.1 oraz jego rozszerzenia wprowadzone w wersji 2.0, omówione są mechanizmy komunikacyjne zastosowane w USB oraz specyfika klas urządzeń USB. Poznasz też protokół transmisji danych przez złącze USB, nauczysz się kontrolować urządzenia za pomocą rozkazów standardowych oraz dowiesz się, jak tworzyć oprogramowanie obsługujące port USB.
Model komunikacyjny interfejsu USB Transmisja danych i wykrywanie błędów Deskryptory urządzeń USB Wykrywanie podłączonych urządzeń Standardowe rozkazy protokołu USB Zasilanie urządzeń Klasy urządzeń USBJeśli chcesz wiedzieć, jak działa interfejs USB i jak można go wykorzystać -- koniecznie przeczytaj tę książkę.
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-09-26
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 128
Organizacja cyfrowego systemu pomiarowego jest zdeterminowana przez zastosowany interfejs, który decyduje o konfiguracji systemu oraz sposobie i szybkości...
W książce przedstawiono urządzenia i systemy zgodne ze standardem SCPI (Standard Commands for Programmable Instruments) oraz środowisko programowania...
Przeczytane:2015-02-03, czytam regularnie w 2015 roku,