Usagi Yojimbo Saga, księga 1

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. Ponad 600 stron przygód niezwykłego królika ronina.

Pierwszy tom zbiera historie wydane w tomach: Cienie śmierci, Daisho i Pomiędzy życiem a śmiercią.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie Usagi będzie walczył u boku Żółwi Ninja, wyruszy w pościg za hersztem bandy rozbójników, który ukradł jego daisho - osobistą parę mieczy, i za sprawą buddyjskiego mnicha usłyszy legendarną muzykę niebios.

Seria Usagi Yojimbo Saga to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Informacje dodatkowe o Usagi Yojimbo Saga, księga 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

USAGI POWRACA

Pięć nagród Willa Eisnera i ponad dwadzieścia nominacji, umieszczenie głównego bohatera na liście stu najlepszych bohaterów komiksowych oraz jednego z albumów na liście 100 najlepszych powieści graficznych wszech czasów według magazynu „Wizard”, a także własna wystawa w Japanese American National Museum w Małym Tokio w Los Angeles. Tym właśnie może pochwalić się Usagi, niepozorny królik-samuraj, który w 1984 roku podbił serca czytelników i to do tego stopnia, że ukazuje się po dziś dzień. Z okazji 35-lecia jego narodzin, wydawnictwo Egmont postanowiło przypomnieć nam serię i tak oto na rynek trafiły dwa zbiorcze, liczące po ponad sześćset stron albumy, otwierające cykl reedycji. Miłośnicy opowieści graficznych już mogą zacierać ręce, bo czeka ich naprawdę solidna dawka rozrywki na naprawdę wysokim poziomie.

Szesnastowieczna Japonia to miejsce niespokojne i rozdarte przez domowe wojny. Właśnie w takim świecie przyszło żyć Miyamoto Usagiemu, królikowi samurajowi, który w jednej z bitew traci swego suwerena, Mifune. Bez niego staje się ronienm i wyrusza w podróż po kraju, szukając swojego miejsca, wewnętrznego spokoju i niosąc pomoc tym, którzy jej potrzebują. A tych, podobnie jak wszelkiej maści zagrożeń, nigdy nie brakuje…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/usagi-yojimbo-saga-tom-1-stan-sakai.html

Strażak Sam. Księga zabaw
Okładka ksiązki - Strażak Sam. Księga zabaw

Książka powstała w oparciu o lubianą przez dzieci licencję Strażak Sam. W środku książka zawiera zadania, łamigłówki i zabawy, których celem jest wspieranie...

Czarolina. Tom 1. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!
Okładka ksiązki - Czarolina. Tom 1. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!

Legendarne stwory, siła magicznych przekleństw oraz poszukiwanie prawdy o samym sobie. Czarolina przybywa na ponurą wyspę Vorn, żeby wziąć udział...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung