Ulica tysiąca kwiatów

Ocena: 4.67 (6 głosów)
Ulica tysiąca kwiatów to niezapomniana powieść o Japonii obejmująca trzydzieści lat - czas wojny, pokoju, pracy i miłości. Zaskakująca jak przeznaczenie i subtelna niczym układ kamyków w japońskim ogrodzie... W przedwojennym Tokio wychowują się dwaj bracia. Hiroshi chce zostać zawodnikiem sumo, a Kenji postanawia rzeźbić maski dla aktorów występujących w teatrze. W innej dzielnicy mieszkają dwie dziewczynki: niezależna Haru i jej siostra, delikatna Aki. Wszyscy dorastają, marząc o pięknym przyszłym życiu. Wojenna tragedia, rozpoczęta atakiem na Pearl Harbor, a zakończona zniszczeniem kraju przez straszne bomby, krzyżuje i zmienia ich losy. Odtąd nic już nie będzie takie jak było. Nic – poza marzeniami. Czy uda im się je spełnić? Ta piękna historia obejmuje trzydzieści lat – czas wojny, pokoju, pracy i miłości. Jest dramatyczna, liryczna i pełna malowniczych szczegółów z japońskiej tradycji i codzienności, od tajników sumo i teatru no, po przysmaki tamtejszej kuchni.

Informacje dodatkowe o Ulica tysiąca kwiatów:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-247-1751-4
Czas trwania:19 godz.25 min min.
Czyta: Mariola Orłowska

więcej

Kup książkę Ulica tysiąca kwiatów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Ulica tysiąca kwiatów - opinie o książce

historia życia przez trzydzieści lat.Czas wojny, pokoju, miłości,pracy.Dwaj japońscy bracia jeden interesujący się maskami teatralnymi, drugi sportem. W innej części Tokio mieszkaja dwie siostry.Ich losy się splataja.Możemy również poznać tradycje panujace w Japonii.Piękna saga rodzinna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2012-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 2012, Mam,
Książka ta jest wielobarwna i wielowątkowa... Znakomicie osadzona przez autorkę w realiach kraju kwitnącej wiśni... Opowiada historię dwóch osieroconych we wczesnym dzieciństwie braci, których wychowują dziadkowie... Hiroshi i Kenji diametralnie się od siebie różnią. Starszy jest odważny i waleczny; od dziecka fascynuje go sumo i marzy o tym, by kiedyś zostać wielkim sumoką... Młodszy natomiast jest spokojny i raczej wycofany, z biegiem czasu jednak coraz bardziej odkrywa swoje zamiłowanie i talent artystyczny w kierunku rzeźbienia teatralnych masek... Jeśli chcecie dokładniej poznać koleje losu braci Matsumoto ich dziadków oraz nieco później ich własnych rodzin sięgnijcie po tę niezwykłą opowieść o codziennym życiu wraz z jego troskami i radościami oraz o niezachwianej wierze w spełnienie marzeń... Przemierzcie wraz bohaterami szlak ku samospełnieniu, naznaczony wieloma tragicznymi wydarzeniami... Zobaczcie ich oczyma miasteczko i cały kraj podnoszący się niczym feniks z popiołów po wojnie amerykańsko-japońskiej... Gorąco polecam!!!
Link do opinii

Bardzo klimatyczna powieść. Jest to opowieść o losach dwóch rodzeństw - dwóch braci i dwóch sióstr, których drogi w pewnym momencie się krzyżują. Akcja osadzona jest w Japoni od czasów II wojny światowej aż po lata 60-te. Rewelacyjnie jest oddany klimat tego egzotycznego dla Europejczyków kraju oraz mentalność jego mieszkańców.  

Na bohaterów spadają kolejne nieszczęścia ale dzięki wzajemnemu wsparciu udaje się im za każdym razem ruszyć dalej. Bardzo mi się podobało .

Link do opinii
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-05, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 3, Przeczytałam, Biblioteka,
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy