Ukryci w Paryżu

Życie nawet w najmagiczniejszym miejscu na ziemi może zamienić się w koszmar, kiedy zrani ukochana osoba. Annie nie zdążyła się z nim pożegnać. Wsiadła w samochód i błądziła po paryskich uliczkach bez celu. Wróciła do domu, ale tam już nic nie było takie samo. Skończył się jej paryski sen. To nie o tym marzyła. Czy Paryż zdoła ukoić jej serce i duszę? Czy młoda matka będzie w stanie otoczyć opieką i miłością swoich synów? Czy uda się jej utrzymać piękny dom w najbogatszej dzielnicy Paryża? Poznaj Annie – kobietę, która w Paryżu zakochana jest po uszy, uwielbia gotować i choć jest Amerykanką, to piecze przepyszne croissanty! Jej dom stoi otworem dla wszystkich potrzebujących i choć sama przeżyła tragedię, stara się pomagać innym. Paryska atmosfera w jej domu sprzyja nie tylko duszy, ale i ciału! Ukryj się w Paryżu! Otul się niesamowitą atmosferą! Ukoj swoje zmysły i serce! W książce odnajdziesz mnóstwo przepysznych paryskich przepisów, które już na zawsze odmienią Twoją kuchnię, a masło stanie się królową Twoich domowych wypieków. Udaj się w niezapomnianą podróż do serca Francji!

Informacje dodatkowe o Ukryci w Paryżu:

Ukryci w Paryżu - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-04-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
,,Ukryci w Paryżu" okazała się książką mało zaskakującą, choć sympatyczną, nieskomplikowaną obyczajówką o ,,zaczęciu od nowa". Anna, wdowa, matka trójki dzieci, z powodu kłopotów finansowych zamieszcza ogłoszenie o wynajmie pokoi w swoim domu w Paryżu. Jako lokatorzy znajdą się u niej: była modelka Lola, matka dziewczynek, która tkwi w toksycznych małżeństwie, znosi upokorzenia i żyje w strachu; Althea to z kolei chuda dziewczyna, która ukrywa przed rodzicami anoreksję i bulimię, wyalienowana ze świata i nieprzywiązana do nikogo. Później zamieszkuje z nimi także malarz Jared, znajomy przyjaciela Anny. Mamy więc tutaj dużo sytuacji życiowych, problemów do rozwiązania: jak problem z samooceną, naprawa toksycznych relacji z bliskimi, kłopoty wychowawcze dotyczące dzieci, samotność. Bohaterki przeprowadzają trudne, ale szczere rozmowy, które pozwolą pozbyć im się bólu, poczuć ulgę, nawiążą przyjaźń i pomogą sobie nawzajem. Bo proste słowa oferty Anny trafiły do kobiet w potrzebie zmiany, były jak obietnica czegoś. ,,Zacznij wszystko od nowa". Czasami tego pragniemy, prawda? ,,Ukrytych w Paryżu" mogą się zainteresować ci, którzy chcą zobaczyć jak wygląda obietnica nowego początku, rozwiązania życiowych rozterek. I warto pomyśleć i się rozejrzeć, bo czasami: ,,Szczęście patrzy Ci prosto w twarz."
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski