reklama

Ubezpieczenia cyfrowe. Możliwości, oczekiwania, wyzwania

Cyfryzacja ubezpieczeń staje się coraz bardziej widocznym procesem zachodzącym w działalności ubezpieczeniowej. Obejmuje ona wszystkie składowe łańcucha wartości tego sektora oraz wszystkie aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. W jej skład wchodzą zarówno ubezpieczenia na życie, jak i ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia detaliczne, ubezpieczenia korporacyjne. Staje się ona coraz ważniejszym elementem określającym konkurencyjność podmiotów rynkowych oraz ich zdolność do osiągania korzystnych wyników ekonomicznych. Rodzi wiele nowych możliwości, ale i dostarcza wielu nowych zagrożeń i wyzwań.

Ze Wstępu Autorów

Książka łączy w sobie cechy podręcznika akademickiego, gdyż w sposób wyczerpujący, usystematyzowany i - co należy podkreślić - przystępny ujęto w niej całościowo wiedzę z zakresu teorii i praktyki funkcjonowania ubezpieczeń cyfrowych, i pracy naukowej, gdyż wiedza w niej zawarta jest w znaczącej części rezultatem żmudnych badań literaturowych, w części praktycznej wynikiem oryginalnych własnych prac badawczych prowadzonych przez Autorów. Może nie tylko służyć studentom kierunków ekonomicznych, ale także być źródłem cennej wiedzy dla osób prowadzących badania naukowe z zakresu finansów, analityków i ekspertów rynku ubezpieczeniowego.

Warto także podkreślić, że publikacja jest, wciąż jeszcze rzadkim w Polsce, przykładem ścisłej współpracy wielu osób z różnych ośrodków naukowych, których wiedza i doświadczenie wykorzystane zostały w sposób zapewniający wysoki efekt końcowy, w postaci bardzo wartościowej i potrzebnej pozycji na polskim rynku wydawniczym.

Autorzy prezentują nowe spojrzenie na analizowane problemy, oceniają aktualny stan i dokonują predykcji na podstawie danych współczesnych i historycznych oraz obserwowanych tendencji. Jest to pozycja godna polecenia zarówno ludziom nauki, jak i praktykom z dziedziny ubezpieczeń, a nawet szerzej z finansów.

Prof. dr hab. Wanda Sułkowska

Informacje dodatkowe o Ubezpieczenia cyfrowe. Możliwości, oczekiwania, wyzwania:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2022-01-28
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 9788301220839

Kup książkę Ubezpieczenia cyfrowe. Możliwości, oczekiwania, wyzwania

Nauka z komiksem. Galaktyki i planety. Podbój Kosmosu. Tom 3
Okładka ksiązki - Nauka z komiksem. Galaktyki i planety. Podbój Kosmosu. Tom 3

Tom trzeci i zarazem ostatni ,,Galaktyk i planet" z serii ,,Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8-12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy...

Powrót Mrocznego Rycerza. Złote dziecko
Okładka ksiązki - Powrót Mrocznego Rycerza. Złote dziecko

Powrót do stworzonego przez Franka Millera uniwersum Mrocznego Rycerza! Od wydarzeń opisanych w albumie ,,Batman - Mroczny Rycerz: Rasa Panów" minęły...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung