Twórcza Odwaga . Wyzwól własny twórczy potencjał

Wnikliwa i fascynująca opowieść o tym, jak uwolnić, pielęgnować i umacniać wrodzoną kreatywność drzemiącą w każdym z nas.

Innowacja i kreatywność to obecnie powszechnie uznawane siły napędowe sukcesu w biznesie.  Najwyżej cenione cechy współczesnych przywódców. Jednak większość z nas przejawia skłonność do rezygnacji z szaty kreatywności na rzecz ,,typów twórczych" - tych, którzy malują, rzeźbią, projektują lub piszą, by w ten sposób zarabiać na życie. Zapominamy, że jako dzieci wszyscy byliśmy kreatywni, lepiliśmy figurki z gliny i często używaliśmy kredek. Z czasem wielu z nas zniechęciło się do swoich twórczych przedsięwzięć, by ostatecznie skupić całą swoją energię na dążeniu do bardziej tradycyjnych celów.

W książce ,,Twórcza odwaga" bracia Kelleyowie przypominają, że wszyscy mamy do zaoferowania jakieś pomysły i spostrzeżenia. Przekonują, że kreatywność to stan umysłu, sposób myślenia i proaktywne podejście do znajdowania nowych rozwiązań. Nie wszyscy możemy być artystami, ale każdy może być bardziej twórczym prawnikiem, lekarzem, menedżerem lub sprzedawcą.

Opierając się na historiach zaczerpniętych z pracy w IDEO i d.school na Uniwersytecie Stanforda, bracia Kelleyowie pokazują, jak dotrzeć do źródła kreatywności i wyobraźni w trakcie rozwiązywania codziennych problemów. Co więcej, wskazują konkretne strategie służące uwalnianiu tej twórczej iskry.

Jak wyjaśniają, kreatywność i zdolność do innowacji są niczym mięśnie - im bardziej z nich korzystamy, tym silniejsze się stają. Twórcza odwaga daje impuls do zmieniania świata i inspiruje do połączenia przełomowych pomysłów z działaniem doskonalącym nasze firmy, kariery oraz życie.

Informacje dodatkowe o Twórcza Odwaga . Wyzwól własny twórczy potencjał:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2015-04-08
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony

Kup książkę Twórcza Odwaga . Wyzwól własny twórczy potencjał

Twórcza Odwaga . Wyzwól własny twórczy potencjał - opinie o książce

Twórcza wiara w siebie. Jak uwolnić w każdym z nas kreatywny potencjał
David Kelley0
Okładka ksiązki - Twórcza wiara w siebie. Jak uwolnić w każdym z nas kreatywny potencjał

Książka ukazała się w USA w połowie października 2013 r. nakładem wydawnictwa Crown Business. Autorami są bracia, Tom i David Kelley, kierujący znaną...

Twórcza Odwaga. Otwórz się na Design Thinking
David Kelley0
Okładka ksiązki - Twórcza Odwaga. Otwórz się na Design Thinking

Sądzisz, że nie jesteś kreatywny? Nic bardziej mylnego! Przeczytaj tę książkę i zobacz, jak uwolnić, pielęgnować i umacniać wrodzoną kreatywność drzemiącą...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung