reklama

Twoja kolej

Ile jesteś w stanie poświęcić dla swojej najlepszej przyjaciółki? To, że najlepszej przyjaciółce mogłabyś oddać absolutnie wszystko, nie znaczy jeszcze, że ona musi to przyjąć. Danielle Meyers właśnie się rozwiodła i marzy tylko o tym, aby jak co roku wyjechać na długie wakacje ze swoją wieloletnią przyjaciółką Smidge. Chciałaby beztrosko leżeć nad luksusowym basenem i popijać drinki. Zamiast tego staje w obliczu najtrudniejszej decyzji w życiu. Smidge zabiera Danielle na odludzie, aby wyjawić jej, że jest chora na raka. Ma też niezwykłą prośbę: "Kiedy mnie już nie będzie, chciałabym, żebyś dokończyła to, co ja zaczęłam. Weź ślub z moim mężem, wychowaj moją córkę. Nauczę cię, jak zostać nową, lepszą Smidge. Smidge w wersji 2.0". Danielle czuje się rozdarta między chęcią wypełnienia ostatniego życzenia przyjaciółki, a swoimi zasadami. Celowo uciekła z małego, prowincjonalnego miasteczka w Luizjanie, a problemy rodzicielskie są jej zupełnie obce. Nie nadaje się do roli duszy towarzystwa i nie chce skupiać na sobie uwagi innych. A kiedy przyjaciółka próbuje umówić ją na randkę z własnym mężem, nadchodzi czas, żeby wziąć sprawy w swoje ręce.

Informacje dodatkowe o Twoja kolej:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-06-12

Kup książkę Twoja kolej

Twoja kolej - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2016-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki na 2016, Wygrane,
Rewelacyjna, poruszająca i szczera do bólu historia o trudnych wyborach. Śmiertelnie chora kobieta prosi swoją przyjaciółkę, by ta po jej śmierci przejęła jej życie. Jednak zanim do tego dojdzie, musi spędzić czas z jej rodziną. Przygotować się, przyzwyczaić... Zadanie okazuje się nie tylko trudne moralnie, ale również wyczerpujące psychiczne. W powieści znajdziemy próbę odpowiedzi na wiele pytań, które zadajemy sobie co jakiś czas. Co jest właściwe, a co nie? Czy w obliczu bliskiej śmierci, człowiek się zmienia, a może pozostaje ten sam? I jak traktować bliską osobę, która w każdej chwili może odejść? Temat powieści nie jest lekki, ale wykonanie genialne. Warto.
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung