Trzynaście życzeń

Jednym z punktów na jej liście życzeń było: ,,zakochać się". Ale nie spodziewała się, że to marzenie się spełni.

Ellie Kobata spędziła większość liceum na uboczu, utrzymując swoje artystyczne konto na Instagramie w tajemnicy i stroniąc od świata. Nie może nawet powiedzieć swojej jedynej przyjaciółce, Lii, kim naprawdę jest. Ellie należy do sekretnej magicznej społeczności, o której reszta świata nie ma pojęcia (i nie może się dowiedzieć!). Jedyną osobą, przy której Ellie mogła być w pełni sobą i która ją rozumiała, był Jack Yasuda -- jej przyjaciel z dzieciństwa. Alechłopak od dawna traktuje ją jak powietrze.

Jednak w wakacje przed ostatnią klasą liceum Ellie jest gotowa podjąć ryzyko i zmienić swoje życie.

Tworzy Listę Przełamywania Oporów składającą się z trzynastu punktów, które zamierza odhaczyć jeden po drugim podczas lata. Ale realizacja punktu czwartego -- zemsty na Jacku -- okazuje się katastrofą. Zamiast spędzić wakacje z Lią, utknęła w samochodzie z Jackiem w drodze na magiczny konwent. Kolejne elementy z listy zmuszają ją jednak do przypomnienia sobie wspólnej przeszłości i przyjaźni z chłopakiem, uświadamiając jej, jak bardzo za nim tęskniła. Czy uda im się wszystko naprawić i wybaczyć sobie błędy, które popełnili?

Informacje dodatkowe o Trzynaście życzeń:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-06-19
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Charmed List

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Trzynaście życzeń

Trzynaście życzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-07-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Ellie pochodzi z magicznej rodziny, ale na co dzień musi ukrywać swoje zdolności przed innymi, nawet przed swoją najlepszą przyjaciółką Lią. Jedyną osobą spoza rodziny, przy której mogła zawsze być sobą, był Jack. Niestety, choć kiedyś nierozłączni, teraz traktują się jak powietrze.

Ellie wkrótce ma rozpocząć naukę w ostatniej klasie liceum. Chciałaby jednak do tego czasu porzucić rolę nieśmiałej dziewczyny, chowającej się na uboczu i stać się bardziej otwarta na świat. W tym celu tworzy wakacyjną Listę Przełamywania Oporów, która ma jej pomóc w wyjściu ze skorupy. Jednym z punktów do odhaczenia jest zemsta na byłym przyjacielu dziewczyny, Jacku.

??

Co znajdziecie w książce ,,Trzynaście życzeń"?

?magię

?rodzinny biznes

? żałobę, życie po stracie

? listę wyzwań do podjęcia

? friends to enemies to lovers

Uważam, że jest to naprawdę przyjemna historia, która idealnie nada się na lato. Choć nie należy do tych szczególnie odkrywczych, można z nią miło spędzić czas!

Bardzo lubię wątki romantyczne z bohaterami, którzy znają się już od dłuższego czasu i tę relację również śledziłam z zainteresowaniem. Byłam ciekawa zwłaszcza tego, co poróżniło Ellie i Jacka w przeszłości.

Zachowania głównej bohaterki czasem mnie irytowały i było mi trudno ją zrozumieć. Z drugiej strony, gdy przypomnę sobie siebie z nastoletnich lat, miewam podobne odczucia.

Myślę, że jeśli lubicie urocze, lekkie historie z wątkiem romantycznym i odrobiną magii, możecie dać szansę tej historii.

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoyoung]

Jak ograłem PRL. Na rowerze