Mroczny thriller retro w scenerii Łodzi końca XIX wieku - tego jeszcze nie było!
Akcja książki rozgrywa się w 1892 roku w Łodzi - mieście dymiących kominów, pracujących pełną parą fabryk włókienniczych, rozkwitających i upadających fortun. Z pałacu fabrykanta Friedricha Neumanna zostaje nocą porwany jego 6-letni syn. Po kilkunastu dniach znika też dziecko inżyniera Szałkowskiego z fabryki Scheiblera. W tym samym czasie do Łodzi przyjeżdża Andrzej Potulicki, zlicytowany szlachcic, i również przepada bez wieści. Detektywom Riepinowi i Raczyńskiemu, bo to ich poczynania czytelnik będzie śledził przede wszystkim, wkrótce udaje się złapać trop, który wiedzie do cyrku. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a droga do poznania prawdy powiedzie poprzez podejrzane szynki, zadymione cukiernie, ruiny spalonych fabryk i ciemne zaułki, ale też pałace przemysłowego miasta.
Druga część serii, Pozdrowienia z Londynu, zostanie ukończona w grudniu 2011 roku.
Krzysztof Beśka prozaik, poeta, polonista, autor słuchowisk radiowych i tekstów piosenek, dziennikarz. W 2004 roku wydał powieść Wrzawa - rodzaj satyry na polski kapitalizm, która była nominowana do Paszportu Polityki. Realizuje się także jako dramaturg jest autorem słuchowisk, realizowanych przez Teatr Polskiego Radia i emitowanych na Antenie radiowej Jedynki. Wydał Cztery tomy poetyckie: Ballady kamienne, Urbi et Orbi, Jeziorak, Limkleryki, czyli Poczet Biskupów Warmińskich. Od 2007 roku członek Związku Kompozytorów i Autorów Scenicznych. Na co dzień pracuje jako dziennikarz.
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
Liczba stron: 412
Dno den i nudy. Bohaterowie bez wyrazu, intryga kryminalna miałka. A świat przedstawiony złożony jakby z wyciętych ciekawostek na temat Łodzi. Lubię retrokryminały, jednak ten mnie rozczarował i raczej nie mam ochoty na więcej.
Pracowitą codzienność Łodzi początku ostatniej dekady XIX wieku przerywa makabryczna zbrodnia. Ktoś zamordował dwie młode kobiety, a ich ciała okrutnie...
Nie zna życia, kto nie służył w… szkole podchorążych. Powieść „Fabryka frajerów” (swoiste skrzyżowanie książek Ericha Marii Remarque’a...