Trujące akta

Ocena: 5 (1 głosów)

Dlaczego upadł polski system obrony przeciwrakietowej ,,Tarcza Polski"?

W jakim celu odtajniane są akta IPN-u?

Do czego służy elitom okultyzm?

Czy czarna arystokracja to jedynie wymysł teorii spiskowych?

Czy Polska przygotowana jest na wypadek ataku terrorystycznego?

Młoda dziennikarka jest świadkiem niepokojących zdarzeń, które doprowadziły do upadku polskiego systemu obrony przeciwrakietowej ,,Tarcza Polski". Do politycznej gry wykorzystywane są dokumenty zdeponowane w Instytucie Pamięci Narodowej. Osobą, która może jej pomóc w zrozumieniu tych wydarzeń, jest były oficer wywiadu wojskowego, którego działalność wywiadowcza doprowadziła do zakonspirowanych elit praktykujących starobabiloński okultyzm. Pendrive z jego wspomnieniami jest źródłem cennej, ale i niebezpiecznej wiedzy.

Informacje dodatkowe o Trujące akta:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2020-03-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381592246
Liczba stron: 256

Tagi: bóg Klasyka kryminału

więcej

Kup książkę Trujące akta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Trujące akta - opinie o książce

Avatar użytkownika - korcia
korcia
Przeczytane:2020-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Trujące akta” to bez wątpienia fascynująca lektura, która daje odpowiedź na wiele pytań dotyczących praw rządzących światem. Trudno przejść obojętnie obok opisanych tu wydarzeń i wysnutych tu teorii. Możecie je uznać za bzdury i schować między bajki, jednak to nie sprawi, że wszystkie niejasności znikną... Rafał Barnaś po raz kolejny przykuł moją uwagę i rozbudził mój apetyt na więcej. Mam niezmierną nadzieję, że w przyszłości będzie mi dane powrócić do tego tematu i bohaterów tej książki.

 

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2020/04/rafa-barnas-trujace-akta.html

Link do opinii

"Skazani jesteśmy na zawsze, by być zabawkami na ich sznurkach? Oni drukują dolce, my harujemy? A kiedy trzeba, umrzemy? Kiedy oni zechcą? Wojenki tam, zamachy, ustawki? Nie?".


 
Od najmłodszych lat fascynują mnie wszelakie teorie spiskowe, które rozpalają moją wyobraźnię do czerwoności. Nie słyszałam jednak dotąd o czarnej arystokracji, na której istnieniu oparto fabułę "Trujących akt". Ta książka dosłownie naszpikowana jest odniesieniami do intrygujących teorii, z których najczęściej się śmiejemy. Strach więc pomyśleć na temat tego, że to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.


 
Rafał Barnaś, rocznik 1983 to z wykształcenia historyk. Jest także absolwentem Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej na KSPP w Krakowie i Holmes College w Sydney. Podróżnik, zwiedził ponad 50 krajów na sześciu kontynentach. Autor książki "Młodzieniec" oraz współautor biografii "Szpieg. Najstarszy zawód świata".


 
Kasia Gromnicka to młoda i ambitna dziennikarka "Gazety Piastowskiej", dla której wywiad z pułkownikiem Kozłowskim – byłym żołnierzem Armii Krajowej, może być przepustką do prawdziwej kariery. Okazuje się jednak, że rozmowa przebiega zupełnie inaczej, niż było to zaplanowane, a jej wydźwięk będzie miał dalekosiężne skutki. Bohaterka poznaje bowiem otaczający świat z zupełnie innej strony. Poznaje utajnione działania elit praktykujących okultyzm.


 
"Trujące akta" to jedna z tych książek, podczas lektury której co chwilę zaznaczałam sobie ważne i intrygujące informacje oraz przemyślenia, jakie podrzuca czytelnikowi autor. To powieść będąca prawdziwą perełką dla wszystkich tych, których fascynują szeroko pojęte teorie spiskowe. Jest w niej bowiem zaakcentowany niezwykle ciekawy wątek istnienia czarnej szlachty, o której polecam poczytać w internecie w połączeniu z powstaniem w naszym kraju systemu obrony przeciwrakietowej "Tarcza Polski". Jest przytoczona teoria o naszej planecie jako swoistym eksperymencie. Są także akta IPN-u, jest lustracja, jest aktywność tajnych służb i działalność "seryjnego samobójcy" oraz polityka. Jak widać to wielowątkowa fabuła, ale ku mojemu zadowoleniu, nacechowana ciągiem przyczynowo-skutkowym.


 
Muszę przyznać, że bardzo mocno zaintrygowała mnie teoria chaosu deterministycznego, który według autora odnosi się do wszystkich czasów, a jakiego istotę chyba najlepiej obrazują obecnie skutki pojawienia się na świecie koronawirusa. Szokujące jest odsłonięcie kurtyny działania swoistych "gospodarzy naszej planety" i ich praktyk okultystycznych, a także niezwykle działające na wyobraźnię, zobrazowanie sił świata poprzez planszę szachową, gdzie występują lustratorzy, bankierzy, wywiady, czy też rządy. Nie bez znaczenia pozostaje także działalność loży Windsor Group, o której polecam poczytać.


 
Nie ukrywam, że podczas lektury "Trujących akt" moja uwaga skupiona była w głównej mierze na odniesieniach do spiskowych teorii. Muszę jednak wspomnieć o tym, że Rafał Barnaś wraz we współpracy z rosyjskim ekspertem do spraw bezpieczeństwa Jakowem N. vel Jakubem K. stworzył wciągającą powieść o zabarwieniu sensacyjnym i szpiegowskim. Dynamiczna fabuła i wartka akcja w połączeniu z warstwą odkrywania utajnionej prawdy, pozwoliły stworzyć książkę, którą dosłownie się "połyka". Podobnie jak pewien pendrive z cenną, ale i niebezpieczną wiedzą, jaki pojawia się w powieści.


 
Myślę, że trafnym podsumowaniem tej książki jest zdanie jednego z jej bohaterów, a mianowicie: "Kłamstwa wydają się realnością, prawda zaś fantastyką”. Nie wiem ile jest w jej fabule prawdy, a ile otoczonej w różnorakie teorie spiskowe, fikcji literackiej. Wiem jedno, "Trujące akta" to powieść, która skłania do szeroko zakrojonej refleksji nad pewnymi procesami gospodarczymi, nad wydarzeniami historycznymi i funkcjonowaniem bieżącej polityki. Jest bowiem na świecie broń bardziej skuteczna niż broń atomowa...

Link do opinii
Inne książki autora
Młodzieniec
Rafał Barnaś0
Okładka ksiązki - Młodzieniec

Zimą 1945 zaginął „Portret młodzieńca” Rafaela – jeden z dwóch najwybitniejszych renesansowych obrazów w polskich zbiorach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy