Tron Półksiężyca

Królestwa Półksiężyca stoją na skraju rebelii. Krainą ghuli i dżinów, świętych wojowników i heretyków wstrząsa konflikt pomiędzy rządzącym żelazną ręką kalifem a mistrzem złodziei, Księciem Sokołów. Jakby tego było mało, ludzie zaczynają ginąć w dziwnych, nienaturalnych okolicznościach. Ktoś musi powstrzymać mordercę. Tym kimś ma być doktor Adulla Machslud.

Sęk w tym, że ostatni prawdziwy łowca ghuli w wielkim mieście Dhamsawaat jest już zmęczony polowaniem na stwory, najchętniej przeszedłby na emeryturę. Gdy jednak ofiarami mordercy padają członkowie rodziny jego byłej kochanki, sprawa staje osobista. Wraz z młodym pomocnikiem Raseedem bas Raseedem i obdarzoną niezwykłą mocą Zamią odkrywają, że coś łączy tajemnicze zabójstwa z rodzącą się rebelią - ktoś próbuje zdobyć Tron Półksiężyca.

Informacje dodatkowe o Tron Półksiężyca:

Kup książkę Tron Półksiężyca

Tron Półksiężyca - opinie o książce

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Przyzwoita, nieobrażająca inteligencji powieść fantasy. Napisana całkiem sprawnie i równie sprawnie przetłumaczona. Pomysł na świat ciekawy, aczkolwiek w oczywisty sposób transponujący realia średniowiecznego świata muzułmańskiego w świat fantasy, w którym nie ma goblinów i trolli, są za to ghule i dżenny. Równie ciekawi są bohaterowie, zwłaszcza stary, grubawy i zmęczony życiem łowca ghuli, z miłości do własnego miasta ciągle zdolny do poświęceń.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski