MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER

NAJLEPSZA KSIĄŻKA O ZROZUMIENIU I LECZENIU ZRANIEŃ WYNIESIONYCH Z RODZINY - SCHEMATÓW, KTÓRE WPŁYWAJĄ NA TO, JAK ODNOSIMY SIĘ DO INNYCH, SIEBIE SAMYCH I OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA.

Vienna Pharaon omawia proces uzdrowienia i pomaga zrozumieć zasady funkcjonowania rodziny, w której się wychowaliśmy, oraz odkryć, co w tym systemie działało, a co nie. Niezaleczony ból z powodu zranień z dzieciństwa przejawia się w naszych zachowaniach w dorosłym życiu w zaskakujący sposób: od problemów w pracy po zmagania interpersonalne. Teraz, uzbrojeni w wiedzę na temat naszej przeszłości, możemy przeprogramować nawyki, aby znacząco poprawić więzi z innymi i zmienić na lepsze całe swoje życie, teraźniejsze i przyszłe.

VIENNA PHARAON MA DOŚWIADCZENIE PONAD 20 000 GODZIN PRACY Z PACJENTAMI. NA INSTAGRAMIE OBSERWUJE JĄ PONAD 700 000 OSÓB.

Informacje dodatkowe o Traumy dzieciństwa. Jak przełamanie rodzinnych wzorców może uwolnić nasze życie i miłość:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: The Origins of You: How Breaking Family Patterns Can Liberate the Way We Live and Love

Tagi: Rodzina i zdrowie

Kup książkę Traumy dzieciństwa. Jak przełamanie rodzinnych wzorców może uwolnić nasze życie i miłość

Traumy dzieciństwa. Jak przełamanie rodzinnych wzorców może uwolnić nasze życie i miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2024-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Zranienia, które powstały w dzieciństwie mają niebagatelny wpływ na dorosłe życie. Schematy, które wytworzyły się w ich wyniku determinują relacje z samym sobą i otaczającymi nas ludźmi. Determinują nas do tego, w jaki sposób się odnosimy się do nich.  Autorka omawia proces uzdrawiania i pomaga zrozumieć zasady, jakie funkcjonują w rodzinach, w których wychowujemy się i odkrywa, co w tym systemie działa a co jest wadliwe. Uzbrojeni w wiedzę na temat przeszłości, mamy szansę by przeprogramować nawyki tak, aby zmienić swoje destrukcyjne zachowanie.
Chyba wszyscy wiedzą, że dzieciństwo i doświadczenia z tego okresu mają niebagatelny wpływ na całe życie. Wszelkie negatywne doświadczenia i schematy mogą mimowolnie mieć zły wpływ na późniejsze zachowanie a to niesie za sobą gorszą, jakość życia... A przecież każdy chce być kochany, żyć w spokoju oraz czuć się bezpieczny, prawda?  Niestety nie zawsze jest to nam dane. Na szczęście można to zmienić... Pierwszym krokiem ku temu może być na przykład sięgnięcie po niniejszy poradnik. Jego autorka stara się pomóc zrozumieć myślowe schematy, które nabyliśmy w młodości i wyleczyć się destrukcyjnych zachowań. W środku znajdziemy masę przykładów ludzi, którzy byli zmuszeni do walki ze swoimi traumami gdyż przez nie relacje ich z innymi ludźmi były źródłem ich trosk. Jednakże autorka przedstawiła jak poszczególne osoby starały się zmienić swoje myślenie...
Traumy dzieciństwa. Jak przełamanie rodzinnych wzorców może uwolnić nasze życie i miłość to kompleksowy poradnik, który może stać się idealnym wstępem do życiowej odnowy. W przystępny sposób pozwala lepiej zrozumieć siebie i swoje zachowania, które czasami sprawiają, że nasze życie staje się nieznośne dla nas i dla innych ludzi. Myślę, że dla własnego dobra warto po niego sięgnąć.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;