Transplantacja duszy

Ocena: 6 (2 głosów)

„Transplantacja duszy”, to trochę political fiction, ale przede wszystkim dobrze napisany thriller science fiction. Bohaterką powieści jest polska dziennikarka, Celina, która z powodów politycznych ucieka z Polski do Niemiec. Ucieka przed władzą Unii Globalnej Świadomości, rządzącej w Polsce, a w Europie Zachodniej już zdelegalizowanej. Jednak macki agentów, zwanych manipulatorami rozciągnięte są na całym świecie. Wyszukują ludzi czystych moralnie i próbują wyciągnąć z ich mózgów tajemniczy kod. W „Transplantacji duszy” ciekawe jest również to, że nic nie jest dopowiedziane do końca. Autorka zostawia czytelnikowi przestrzeń na refleksję i w pewnym sensie na dopisanie sobie zakończenia.

Informacje dodatkowe o Transplantacja duszy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2014-11-20
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7900-256-6
Liczba stron: 226

więcej

Kup książkę Transplantacja duszy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Transplantacja duszy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Leopolda
Leopolda
Przeczytane:2014-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
POWOŁANIE DO MIŁOSCI Jest to powieść trudna i lekka zarazem. Wątki kryminalne, szpiegowskie przeplatają się z intrygującymi rozważaniami natury egzystencjalnej. Ucieczka przed światem miesza się z afirmacją życia, witalności, piękna i miłości. Wciąż młoda, zadbana dziennikarka Celina ma za sobą burzliwą przeszłość - działalność polityczną, zawiedzioną miłość do żonatego mężczyzny, pobyt we wspólnocie religijnej, trudne kontakty z rodziną, niewłaściwy dobór przyjaciół - same rozczarowania. A na domiar złego zmuszona jest do emigracji i życia na obczyźnie w Niemczech, gdzie prześladowana jest przez tajemniczych osobników usiłujących uczynić z niej Niemkę i skojarzyć z nazistowskim agentem. Nieszczęśliwa kobieta z desperacją walczy o zachowanie swej tożsamości. Nękana przez potężnych wrogów, inwigilowana i manipulowana, usiłuje znaleźć w otaczającym ją świecie przestrzeń, w której spokojnie mogłaby zapuścić korzenie. Przemieszczając się z miejsca na miejsce, znajduje wreszcie przystań w Heidelbergu, gdzie zachłystuje się pełnią życia i wolności. Ufna w ludzką naturę, afirmująca życie wbrew temu, czego od świata doświadczyła, liczy na to, że w końcu się jej powiedzie. Nie wie, że Wielki Brat czuwa. I nigdy nie wybacza tym, którzy mu odmówili. Ona popełniła ten błąd. Dosięga ją za to okrutna zemsta. Kiedy załamana kobieta postanawia wstąpić do klasztoru karmelitanek w Polsce, zjawia się w jej życiu wybitny astrofizyk zajmujący się gnębiącymi ją dylematami. Zakochuje się w niej i walczy o jej wzajemność. Usiłuje jej uświadommić, że jej powołaniem nie jest życie zakonne, lecz miłość, co wydaje się beznadziejne wobec dręczących ją duchów przeszłości. Do czasu... Jest to świetna, wciągająca i pobudzająca do przemyśleń lektura. Powieść czyta się jednym tchem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2014-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Odnosiłam wrażenie, że autorka próbuje może nie rozliczyć się, ale z pewnością gorzko skomentować proces transformacji ustrojowej w Polsce, oczywiście w sposób aluzyjny, gdyż akcja powieści toczy się w Europie przyszłości. Kamieniecka pisze sprawnym, sugestywnym językiem, a kreślone przez nią obrazy i sytuacje na długo zostają w psychice. Tak, na pewno nie jest to książka, o której zapomina się zaraz po przeczytaniu ostatniego zdania. Zachęcam do lektury.
Link do opinii
Inne książki autora
W matni
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka0
Okładka ksiązki - W matni

Życie nie rozpieszcza Marii. W domu mąż alkoholik, który wyładowuje na niej wszystkie swoje życiowe niepowodzenia i notorycznie zdradza, w pracy...

Zgwałcona
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka0
Okładka ksiązki - Zgwałcona

Ślązaczka Antonina Gawełczyk czuje się Polką i kocha ojczyznę. Wpada w rozpacz, gdy jej matka postanawia przenieść się wraz z nią i jej siostrą do rodziny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Zły Samarytanin
Jarosław Dobrowolski ;
Zły Samarytanin
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy