Tatry Polskie i Słowackie. Przewodnik z górskiej półki. Wydanie 3

Ocena: 0 (0 głosów)

Od ostrych grani po rozległe doliny, od tras łatwych do szlaków ubezpieczanych łańcuchami. Zasadniczą część przewodnika Tatry Polskie i Słowackie stanowią propozycje wycieczek - opisy (uzupełnione mapami, profilami wysokościowymi i zdjęciami) znakowanych tras turystycznych przebiegających przez najciekawsze rejony polskiej i słowackiej części Tatr. Chcemy skierować Cię, Czytelniku, w miejsca szczególnie interesujące, "obowiązkowe punkty", które trzeba zobaczyć, by móc powiedzieć, że zwiedziło się to jedno z najbardziej atrakcyjnych karpackich pasm. Mamy nadzieję, że przejście tras opisanych w naszym przewodniku będzie impulsem do dalszego, samodzielnego odkrywania i poznawania Tatr.


Marek Zygmański - Od czterdziestu lat wspinacz, grotołaz i przewodnik tatrzański. Wychowany w latach, gdy z Morskiego Oka chodziło się kilka razy w tygodniu na trudne drogi na Małym Młynarzu, Galerii Gankowej, Grani Baszt czy Murze Hrubego - i tak mu już zostało. Prowadził wiele wyjazdów wspinaczkowych i turystycznych w masywy Alp, Kaukazu, Andów i gór Syberii. Teraz najczęściej zajmuje się prowadzeniem szkoleń z różnych dziedzin turystyki (orientacja w terenie, ratownictwo, topografia, turystyka wysokogórska). Autor opracowań, artykułów i przewodników na te tematy. Ulubiony rodzaj wypoczynku: wielodniowe wycieczki w słabo zagospodarowanych górach z możliwościami ciekawych wejść szczytowych. Wymusza to coroczne wyjazdy w coraz to nowe rejony, na które zaprasza podobnych mu zapaleńców.

Natalia Figiel - absolwentka Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodnik górski związany z krakowskim Studenckim Kołem Przewodników Górskich. Intensywnie zajmuje się działalnością w Kole - prowadziła dwa kursy przewodnickie, czynnie uczestniczy w bieżących szkoleniach. Współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK. Większość czasu spędza w górach, przede wszystkim w Karpatach, ale nie tylko - podróżowała po krajach Europy Zachodniej, Bałkanach (które darzy specjalną atencją), Turcji, brała też udział w wyprawach do Mongolii, na Syberię, w Kaukaz i Ural Polarny.

Paweł Klimek - przewodnik beskidzki związany ze Studenckim Kołem Przewodników Górskich w Krakowie, dwukrotnie prowadził kursy przewodnickie, od wielu lat regularnie prowadzi wykłady dla przyszłych przewodników. Góry są jego prawdziwą pasją - każdą wolną chwilę stara się wykorzystać do poznawania i odkrywania ich uroków i tajemnic. Od kilku lat współpracuje z Wydawnictwem Bezdroża, m.in. przy przewodnikach Czechy i Słowacja, do których napisał "górskie" rozdziały. Jest współtwórcą koncepcji serii przewodników górskich Bezdroży - autorem i redaktorem przewodników narciarskich (tomy Bieszczady i Beskid Niski), przewodnika Góry Fogaraskie oraz tomów Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Mały, Beskid Makowski i Sudety. Drugą jego pasją jest fotografia: Dzięki niej odkryłem, że każde miejsce ma dziesiątki wcieleń - zależnie od pory roku, dnia, pogody. W górach zawsze jest coś, co sprawia, że przystajemy na chwilę zdumieni i zadumani - choćbyśmy już znali je na wylot i bywali dziesiątki razy. Dlatego zawsze warto chodzić po górach.

Informacje dodatkowe o Tatry Polskie i Słowackie. Przewodnik z górskiej półki. Wydanie 3:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2013-05-09
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324674510
Liczba stron: 288

więcej

Kup książkę Tatry Polskie i Słowackie. Przewodnik z górskiej półki. Wydanie 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Tatry Polskie i Słowackie. Przewodnik z górskiej półki. Wydanie 3 - opinie o książce

Inne książki autora
Trupojad. Nie ma ocalenia
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Trupojad. Nie ma ocalenia

SPRZEDAŻ OD 07-12-2007! Zaprawdę nie znacie dnia ani godziny, kiedy przyjdzie po was Grabarz. Na cmentarnych alejkach, w pustych pokojach, toaletach biurowców...

Słowo Boga na każdy dzień roku 2008
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Słowo Boga na każdy dzień roku 2008

Wyjątkowa propozycja, łącząca w sobie kalendarz z medytacjami na każdy dzień roku codzienna racja Słowa Bożego, zaczerpnięta z liturgii Mszy Świętej ...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy