Od ostrych grani po rozległe doliny, od tras łatwych do szlaków ubezpieczanych łańcuchami. Zasadniczą część przewodnika Tatry Polskie i Słowackie stanowią propozycje wycieczek - opisy (uzupełnione mapami, profilami wysokościowymi i zdjęciami) znakowanych tras turystycznych przebiegających przez najciekawsze rejony polskiej i słowackiej części Tatr. Chcemy skierować Cię, Czytelniku, w miejsca szczególnie interesujące, "obowiązkowe punkty", które trzeba zobaczyć, by móc powiedzieć, że zwiedziło się to jedno z najbardziej atrakcyjnych karpackich pasm. Mamy nadzieję, że przejście tras opisanych w naszym przewodniku będzie impulsem do dalszego, samodzielnego odkrywania i poznawania Tatr.
Marek Zygmański - Od czterdziestu lat wspinacz, grotołaz i przewodnik tatrzański. Wychowany w latach, gdy z Morskiego Oka chodziło się kilka razy w tygodniu na trudne drogi na Małym Młynarzu, Galerii Gankowej, Grani Baszt czy Murze Hrubego - i tak mu już zostało. Prowadził wiele wyjazdów wspinaczkowych i turystycznych w masywy Alp, Kaukazu, Andów i gór Syberii. Teraz najczęściej zajmuje się prowadzeniem szkoleń z różnych dziedzin turystyki (orientacja w terenie, ratownictwo, topografia, turystyka wysokogórska). Autor opracowań, artykułów i przewodników na te tematy. Ulubiony rodzaj wypoczynku: wielodniowe wycieczki w słabo zagospodarowanych górach z możliwościami ciekawych wejść szczytowych. Wymusza to coroczne wyjazdy w coraz to nowe rejony, na które zaprasza podobnych mu zapaleńców.
Natalia Figiel - absolwentka Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodnik górski związany z krakowskim Studenckim Kołem Przewodników Górskich. Intensywnie zajmuje się działalnością w Kole - prowadziła dwa kursy przewodnickie, czynnie uczestniczy w bieżących szkoleniach. Współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK. Większość czasu spędza w górach, przede wszystkim w Karpatach, ale nie tylko - podróżowała po krajach Europy Zachodniej, Bałkanach (które darzy specjalną atencją), Turcji, brała też udział w wyprawach do Mongolii, na Syberię, w Kaukaz i Ural Polarny.
Paweł Klimek - przewodnik beskidzki związany ze Studenckim Kołem Przewodników Górskich w Krakowie, dwukrotnie prowadził kursy przewodnickie, od wielu lat regularnie prowadzi wykłady dla przyszłych przewodników. Góry są jego prawdziwą pasją - każdą wolną chwilę stara się wykorzystać do poznawania i odkrywania ich uroków i tajemnic. Od kilku lat współpracuje z Wydawnictwem Bezdroża, m.in. przy przewodnikach Czechy i Słowacja, do których napisał "górskie" rozdziały. Jest współtwórcą koncepcji serii przewodników górskich Bezdroży - autorem i redaktorem przewodników narciarskich (tomy Bieszczady i Beskid Niski), przewodnika Góry Fogaraskie oraz tomów Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Mały, Beskid Makowski i Sudety. Drugą jego pasją jest fotografia: Dzięki niej odkryłem, że każde miejsce ma dziesiątki wcieleń - zależnie od pory roku, dnia, pogody. W górach zawsze jest coś, co sprawia, że przystajemy na chwilę zdumieni i zadumani - choćbyśmy już znali je na wylot i bywali dziesiątki razy. Dlatego zawsze warto chodzić po górach.
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2013-05-09
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 288
Wybór cytatów o radości dzielenia czasu, myśli, uczuć z druga osobą. "...gdyby wszczyscy po cztery jabłka mieli, nikt nikomu nie był by potrzebny" ks. Jan Twardowski...
Nareszcie dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie nie będzie dla twojego dziecka straszne, i zamieni się w pouczającą zabawę. Do każdego zbioru ćwiczeń...
Chcę przeczytać,