Sztuka zwyciężania

Ocena: 0 (0 głosów)

SZTUKA ZWYCIĘŻANIA.

STRATEGIA TWORZENIA I WYKORZYSTANIA ASYMETRYCZNEJ PRZEWAGI.

Co jest istotą strategii?
Gdzie kryją się zasadnicze źródła porażek realizowanych strategii?
Dlaczego sztuka strategiczna przecenia użyteczność „twardej siły” i nie docenia potencjału niemilitarnego przymusu w celu tworzenia strategicznego wpływu?         
Co robić, by strategia stała się zwycięska?
Jak wykorzystać asymetrię w tworzeniu strategicznej przewagi?

„Sztuka zwyciężania” autorstwa Mariusza Fryca to szczegółowe kompendium wiedzy na temat strategii. Myślą przewodnią publikacji jest zamiar udzielenia odpowiedzi na pytania: jak zwyciężać na progu XXI wieku oraz jak w nowych uwarunkowaniach bezpieczeństwa stratedzy winni traktować strategię i jak w sytuacji konfliktowej sprawnie się nią posiłkować? Książka przedstawia zależności między polityką a strategią, jak również opisuje rolę dialogu polityczno-wojskowego. Przybliża również siłę w strategii i asymetrię w tworzeniu przewagi.

„Szczególnego znaczenia, w czasach bardzo szybko pojawiających się nowych zagrożeń bezpieczeństwa, nabiera umiejętność tworzenia stabilnych planów i długofalowych doktryn.

Jeszcze większe znaczenie, w dynamicznie zmieniającym się środowisku, ma umiejętność utrzymania inicjatywy. Natomiast dla sił zbrojnych, bezspornie, najważniejszym jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak zwyciężać w wielodomenowej operacji? W powyższe dylematy bardzo dobrze wpisują się wnioski i wskazania zawarte w „Sztuce zwyciężania …”. Bezspornie książka „must read” dla wszystkich, którzy poważnie myślą o tworzeniu strategii””. - Generał broni Tomasz Piotrowski - Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

„Książka pułkownika Mariusza Fryca stanowi bardzo cenny wkład w rozwój współczesnych badań nad strategią i bezpieczeństwem. Gwałtowne przemiany technologiczne i społeczne, jakich jesteśmy świadkami, przesuwają akcenty w prowadzeniu konfliktów międzynarodowych i wewnętrznych.

Rosnąca rola informacji i psychologii we współczesnych konfliktach uwypukla rolę noosfery – przestrzeni mentalnej, kognitywnej człowieka, poszczególnych grup społecznych i całych społeczeństw. Autor  w sposób bardzo rzetelny, a przy tym interesujący przybliża czytelnikom zawiłości istoty współczesnych konfliktów.” - dr Leszek Sykulski, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

„Powstała książka wyjątkowa, niezmiernie ważna, odważnie i twórczo podejmująca temat kluczowy dla niezwykłych i niepewnych czasów, w jakich żyjemy. Oryginalne, a zarazem głęboko analityczne ujęcie kwestii strategii, stanowi o wartości pracy Mariusza Fryca. „Sztuka zwyciężania” jest książką wyjątkową nie tylko w Polsce, ale śmiało może być porównywana z opracowaniami znajdującymi się w światowym obiegu. Motto przyjęte przez autora z Alvina Tofflera: „Jeśli nie masz własnej strategii, stajesz się częścią czyjejś strategii”, w pełni oddaje przesłanie, jakie wynika z lektury pracy Mariusza Fryca. Lektury obowiązkowej nie tylko dla decydentów i dowódców, ale tych wszystkich, którzy nie chcą być „częścią czyjejś strategii”. - Paweł Soloch - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Informacje dodatkowe o Sztuka zwyciężania:

Wydawnictwo: Zona Zero
Data wydania: 2020-06-15
Kategoria: Polityka
ISBN: 9788366177918
Liczba stron: 336

Tagi: polityka

więcej

Kup książkę Sztuka zwyciężania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Sztuka zwyciężania - opinie o książce

Inne książki autora
Wojna. Współczesne oblicze.
Mariusz Fryc0
Okładka ksiązki - Wojna. Współczesne oblicze.

Autor omawia źródła, przyczyny, motywy wojen współczesnych, przedstawia wybrane konteksty obrazów wojen prewencyjnych, wirtualnych, informacyjnych, sieciowych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy