Sztuka zwyciężania

Ocena: 0 (0 głosów)

SZTUKA ZWYCIĘŻANIA.

STRATEGIA TWORZENIA I WYKORZYSTANIA ASYMETRYCZNEJ PRZEWAGI.

Co jest istotą strategii?
Gdzie kryją się zasadnicze źródła porażek realizowanych strategii?
Dlaczego sztuka strategiczna przecenia użyteczność „twardej siły” i nie docenia potencjału niemilitarnego przymusu w celu tworzenia strategicznego wpływu?         
Co robić, by strategia stała się zwycięska?
Jak wykorzystać asymetrię w tworzeniu strategicznej przewagi?

„Sztuka zwyciężania” autorstwa Mariusza Fryca to szczegółowe kompendium wiedzy na temat strategii. Myślą przewodnią publikacji jest zamiar udzielenia odpowiedzi na pytania: jak zwyciężać na progu XXI wieku oraz jak w nowych uwarunkowaniach bezpieczeństwa stratedzy winni traktować strategię i jak w sytuacji konfliktowej sprawnie się nią posiłkować? Książka przedstawia zależności między polityką a strategią, jak również opisuje rolę dialogu polityczno-wojskowego. Przybliża również siłę w strategii i asymetrię w tworzeniu przewagi.

„Szczególnego znaczenia, w czasach bardzo szybko pojawiających się nowych zagrożeń bezpieczeństwa, nabiera umiejętność tworzenia stabilnych planów i długofalowych doktryn.

Jeszcze większe znaczenie, w dynamicznie zmieniającym się środowisku, ma umiejętność utrzymania inicjatywy. Natomiast dla sił zbrojnych, bezspornie, najważniejszym jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak zwyciężać w wielodomenowej operacji? W powyższe dylematy bardzo dobrze wpisują się wnioski i wskazania zawarte w „Sztuce zwyciężania …”. Bezspornie książka „must read” dla wszystkich, którzy poważnie myślą o tworzeniu strategii””. - Generał broni Tomasz Piotrowski - Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

„Książka pułkownika Mariusza Fryca stanowi bardzo cenny wkład w rozwój współczesnych badań nad strategią i bezpieczeństwem. Gwałtowne przemiany technologiczne i społeczne, jakich jesteśmy świadkami, przesuwają akcenty w prowadzeniu konfliktów międzynarodowych i wewnętrznych.

Rosnąca rola informacji i psychologii we współczesnych konfliktach uwypukla rolę noosfery – przestrzeni mentalnej, kognitywnej człowieka, poszczególnych grup społecznych i całych społeczeństw. Autor  w sposób bardzo rzetelny, a przy tym interesujący przybliża czytelnikom zawiłości istoty współczesnych konfliktów.” - dr Leszek Sykulski, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

„Powstała książka wyjątkowa, niezmiernie ważna, odważnie i twórczo podejmująca temat kluczowy dla niezwykłych i niepewnych czasów, w jakich żyjemy. Oryginalne, a zarazem głęboko analityczne ujęcie kwestii strategii, stanowi o wartości pracy Mariusza Fryca. „Sztuka zwyciężania” jest książką wyjątkową nie tylko w Polsce, ale śmiało może być porównywana z opracowaniami znajdującymi się w światowym obiegu. Motto przyjęte przez autora z Alvina Tofflera: „Jeśli nie masz własnej strategii, stajesz się częścią czyjejś strategii”, w pełni oddaje przesłanie, jakie wynika z lektury pracy Mariusza Fryca. Lektury obowiązkowej nie tylko dla decydentów i dowódców, ale tych wszystkich, którzy nie chcą być „częścią czyjejś strategii”. - Paweł Soloch - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Informacje dodatkowe o Sztuka zwyciężania:

Wydawnictwo: Zona Zero
Data wydania: 2020-06-15
Kategoria: Polityka
ISBN: 9788366177918
Liczba stron: 336

Tagi: polityka

więcej

Kup książkę Sztuka zwyciężania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Sztuka zwyciężania - opinie o książce

Inne książki autora
Wojna. Współczesne oblicze.
Mariusz Fryc0
Okładka ksiązki - Wojna. Współczesne oblicze.

Autor omawia źródła, przyczyny, motywy wojen współczesnych, przedstawia wybrane konteksty obrazów wojen prewencyjnych, wirtualnych, informacyjnych, sieciowych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy