reklama

Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie

Dlaczego sens znika z naszego życia i jak go odnaleźć

Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień?

Prof. Dominika Dudek i prof. Bogdan de Barbaro w rozmowie z Piotrem Żakiem koncentrują się na tym, co głęboko dotyka nas wszystkich. Dyskutują o źródłach problemów w rodzinie, intymności w czasach internetowego ekshibicjonizmu, o życiu w nieustannym stresie - oraz o innych zagrożeniach, ale także nadziejach. Ona, otwarta na przemiany nowoczesności, patrzy na życie z bardziej praktycznego punktu widzenia, z kolei on odwołuje się do tradycji i zastanawia nad sensem galopujących zmian.

Czy w coraz bardziej płynnych czasach zagrożone są stałe wartości? Czy uzasadniony jest strach przed przyszłością? Jak wygląda portret Polaka początku trzeciej dekady XXI wieku? Czemu rozmawianie z psem lub kotem jest takie ważne? I dlaczego oboje psychiatrów nie patrzy na wszystko w ten sam sposób?

Oto intrygujące spojrzenie na całe życie z wszystkimi jego fenomenami i próba zrozumienia współczesnego człowieka - może nawet Ciebie.

Dwójka wspaniałych psychiatrów mierzy się ze współczesnym światem. Odważnie, spokojnie, z czułością i mądrością. Dla mnie jest to książka przewodniczka po moim własnym życiu.

Aleksandra Klich, redaktorka naczelna ,,Wysokich Obcasów"

Siła tej książki tkwi w prostym przesłaniu: nie warto bać się życia! Nawet jeśli jest w nim więcej wątpliwości niż rozwiązań. Prof. Dudek i prof. de Barbaro pokazują, jak nie szarpać się ze skomplikowaną codziennością w świecie pełnym oczekiwań i jak nauczyć się dystansu do wielu spraw.

Maria Mazurek, współautorka książek z Jerzym Vetulanim

Informacje dodatkowe o Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-09-20
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788327719645

Kup książkę Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie

Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksiazkolandia
Ksiazkolandia
Przeczytane:2024-01-21, Ocena: 2, Przeczytałem,

Długo myślałam czy mam napisać coś o tej książce, ponieważ jest to lektura która kompletnie znajduje się poza moimi zainteresowaniami. Nie lubię poradników, nie czytuję ich i chyba na tym można by poprzestać.

Nie chcę jednak oceniać książki tylko pod kątem moich upodobań, bo byłoby to krzywdzące zarówno wobec autorów jak i osób, które tego typu lektury lubią.

Książka ta, to zarejestrowana rozmowa dwojga psychiatrów, reprezentujących różne pokolenia. Dotyczy ona wydarzeń ostatnich lat, pandemii, zachowania intymności w czasach wszechobecnych social mediów czy polityki. Osoby zajmujące się psychologią czy socjologią będą z pewnością zachwycone lekturą, dla mnie niestety wiało nudą. Może gdyby rozmówcy reprezentowali nieco odmienne poglądy i wywołałoby to jakąś polemikę, byłoby ciekawiej. Ja miałam wrażenie że interlokutorzy jedynie wzajemnie sobie przyklaskiwali i spijali z dzióbków.

Po raz kolejny przekonałam się że od takich tematów muszę trzymać się z daleka, bo lektura zamiast sprawić mi przyjemność jedynie mnie męczy.

Encyklopedia piłki nożnej dla dzieci
Piotr Żak0
Okładka ksiązki - Encyklopedia piłki nożnej dla dzieci

Za twórców współczesnego futbolu uważani są Anglicy - to oni wymyślili przepisy i opublikowali je w 1863 r. Za pierwszy oficjalnie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung