Tematem książki stał się wizerunek sztucznego człowieka w wybranych dziełach literackich oraz filmach fantastyczno-naukowych. Został on przyjęty w zgodzie z osobistymi zainteresowaniami autorki. Celem książki jest przeanalizowanie, w jaki sposób został skonstruowany sztuczny człowiek, jak zmieniał się jego wizerunek na przestrzeni lat, jaką pozycję zajmuje we współczesnej nauce czy kulturze, a także jak wygląda jego przyszłość w konfrontacji z rzeczywistością - a wszystko to w oparciu o wybrane dzieła literackie oraz filmy fantastyczno-naukowe (...).
Książka naukowa zaciekawia i skłania do refleksji na temat przyszłości oraz problematyki istniejącej na razie w teorii sztucznej inteligencji. Szczególnie interesujące jest przybliżenie, w czwartym rozdziale, klasyfikacji sztucznego człowieka na roboty, androidy i cyborgi, a także przypomnienie trzech praw robotyki Isaaca Asimova. Język publikacji jest poprawny, zrozumiały, żywy i zawiera dodatkowe elementy, które nie są charakterystyczne dla książki naukowej, jak dialog. Książka jest zwięzła, co pozwala na szybkie zapoznanie się z jej treścią. Zawiera wiele cytatów i przypisów, które pozwalają czytelnikowi rozwinąć swoją wiedzę w poszczególnych tematach. O jej walorach stanowią aktualność oraz ponadczasowa tematyka.
Angelica Pegani - autorka kilkudziesięciu wywiadów oraz artykułów, z wykształcenia dziennikarka radiowa i telewizyjna, menedżer public relations, certyfikowany specjalista ds. reklamy oraz marketingu. Współpracuje z zarządem fundacji The Excellence World Foundation oraz UBC Entertainment and Management Group.
Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-06-21
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN:
Liczba stron: 68
Publikacja w swojej treści obejmuje style liderów, ich wnioski na podstawie przeprowadzonych pięćdziesięciu wywiadów pogłębionych. Książka jest formą...
Autorka jako cel pracy postawiła sobie odpowiedź na następujące pytania: Jak komunikują się liderzy o różnych narodowościach? Czym jest kultura oraz...
Chcę przeczytać,