Tematem książki stał się wizerunek sztucznego człowieka w wybranych dziełach literackich oraz filmach fantastyczno-naukowych. Został on przyjęty w zgodzie z osobistymi zainteresowaniami autorki. Celem książki jest przeanalizowanie, w jaki sposób został skonstruowany sztuczny człowiek, jak zmieniał się jego wizerunek na przestrzeni lat, jaką pozycję zajmuje we współczesnej nauce czy kulturze, a także jak wygląda jego przyszłość w konfrontacji z rzeczywistością - a wszystko to w oparciu o wybrane dzieła literackie oraz filmy fantastyczno-naukowe (...).
Książka naukowa zaciekawia i skłania do refleksji na temat przyszłości oraz problematyki istniejącej na razie w teorii sztucznej inteligencji. Szczególnie interesujące jest przybliżenie, w czwartym rozdziale, klasyfikacji sztucznego człowieka na roboty, androidy i cyborgi, a także przypomnienie trzech praw robotyki Isaaca Asimova. Język publikacji jest poprawny, zrozumiały, żywy i zawiera dodatkowe elementy, które nie są charakterystyczne dla książki naukowej, jak dialog. Książka jest zwięzła, co pozwala na szybkie zapoznanie się z jej treścią. Zawiera wiele cytatów i przypisów, które pozwalają czytelnikowi rozwinąć swoją wiedzę w poszczególnych tematach. O jej walorach stanowią aktualność oraz ponadczasowa tematyka.
Angelica Pegani - autorka kilkudziesięciu wywiadów oraz artykułów, z wykształcenia dziennikarka radiowa i telewizyjna, menedżer public relations, certyfikowany specjalista ds. reklamy oraz marketingu. Współpracuje z zarządem fundacji The Excellence World Foundation oraz UBC Entertainment and Management Group.
Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-06-21
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN:
Liczba stron: 68
Tematem książki jest japońska koncepcja Kaizen oraz jej analiza na podstawie wybranych przykładów z badań własnych. W publikacji ujęto filozofię nie...
The book consists of an introduction, nine chapters and conclusion. The first part presents the base of the methodology adopted in this issue, the purpose...
Chcę przeczytać,