Szczury Wrocławia. Dzielnica

Osadzona w realiach głębokiego PRL-u, oszałamiająca rozmachem, krwista i krwawa saga o ludziach minionej epoki, będąca hołdem dla cudownego miasta, które od dawna już nie istnieje. Rok 1963. Stary porządek upadł, zombie opanowały świat. W zdziesiątkowanym plagą nieumarłych Wrocławiu trwa rozpaczliwa walka o przetrwanie. Garstka ocalonych, dowodzona przez samozwańczego generała Biedrzyckiego, wycofuje się na Wielką Wyspę. Chroniona ze wszystkich stron wodami Odry enklawa nie jest jednak tak bezpieczna, jak by się z pozoru wydawało. Strefa śmierci, w którą zamieniło się skażone prochami nieumarłych Sępolno, budzi przerażenie, ale nie jest największym zagrożeniem, z jakim będą musieli zmierzyć się ludzie. Na rogatkach miasta pojawia się bowiem kolumna rosyjskich wojsk, których dowódca, generał Mariachin, pragnie jednego - przejęcia miasta i rządzenia nim niepodzielnie, nawet jeśli ma to oznaczać zagładę większości ocalonych. Zdesperowani mieszkańcy zdają sobie sprawę, czym będzie dla nich powrót komunistycznego terroru, lecz skupiając całą uwagę na najeźdźcach, nie zauważają jeszcze gorszego wroga - ten zaś w ukryciu przygotowuje atak zagrażający unicestwieniem wszystkich, zarówno obrońców, jak i Rosjan.

Informacje dodatkowe o Szczury Wrocławia. Dzielnica:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-03-27

Kup książkę Szczury Wrocławia. Dzielnica

Szczury Wrocławia. Dzielnica - opinie o książce

„Dzielnica” to czwarty tom cyklu, który przenosi czytelnika do alternatywnej historii Polski, gdzie światem rządzą zombie. Książka jest osadzona w realiach głębokiego PRL-u i przedstawia Wrocław, miasto opanowane przez nieumarłych.

Autor, ponownie przenosi nas do roku 1963. Garstka ocalonych, dowodzona przez generała Biedrzyckiego, wycofuje się na Wielką Wyspę, chronioną wodami Odry. Jednak nawet tam nie są bezpieczni, gdyż na rogatkach miasta pojawia się kolumna rosyjskich wojsk, które pragną przejąć miasto. Nie zdają sobie sprawy, że jeszcze większe niebezpieczeństwo czai się tuż obok. Potężny wróg w ukryciu planuje atak, który może doprowadzić do unicestwienia wszystkich - zarówno obrońców Wielkiej Wyspy, jak i rosyjskich najeźdźców. Tym samym mieszkańcy Wielkiej Wyspy będą musieli  stawić czoła nie tylko zewnętrznym zagrożeniom, ale również wewnętrznym podziałom i niewidzialnemu wrogowi, który może okazać się ich największym wyzwaniem.

Powieść ta to nie tylko opowieść walki o przetrwanie w apokaliptycznym świecie, ale także hołd dla Wrocławia, miasta o bogatej historii i niezwykłym dziedzictwie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko akcję i napięcie, ale także głębsze refleksje na temat ludzkiej natury i lojalności. Postacie są wyraziście nakreślone, z głębią psychologiczną i indywidualnymi motywacjami. Szczególnie postać generała Biedrzyckiego, który staje się symbolem desperackiej walki o przetrwanie w świecie, gdzie ludzkość jest na skraju wyginięcia.

Autor ponownie nie zawodzi i uważam tą część za najlepszą z serii. Z niezwykłą precyzją oddaje klimat epoki, tworząc mroczną i krwawą sagę. Jego styl jest bezpośredni, obrazowy i pełen napięcia. Nie stroni od brutalności, co czyni narrację jeszcze bardziej realistyczną i angażującą.

“Dzielnica” to książka, która z pewnością zadowoli miłośników horrorów i postapokaliptycznych wizji świata. Wiec, jeśli interesuje Cię Wrocław w wersji post-apo, pełny nieumarłych i walki o przetrwanie, to ta książka z pewnością przypadnie Ci do gustu! 📚🧟‍♂️

Avatar użytkownika - baska
baska
Przeczytane:2024-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
?"Dzielnica" to już IV tom serii Szczury Wrocławia, który czytałam i chcę Wam przedstawić.
Cała seria jest moim tegorocznym odkryciem ?
Książka liczy 700 stron, akcja jest wartka i pełna dynamiki, a czytelnik nie doświadczy tu przestojów ani zapychaczy stron. Autor oprowadza nas nadal po Wrocławiu w czasach PRL-u. Miasta opanowanego przez hordy zombie, pośród których umiejętnie (po raz kolejny) wprowadził prawdziwe nazwiska swoich fanów. (Nadal można powalczyć o pojawienie się w kolejnych częściach - w zależności jaki macie stosunek do swoich organów wewnętrznych, bo tam łatwo się ich pozbyć )

?Tom nr 4- nasuwa się myśl co jeszcze może się zdarzyć w Szmidtlandzie?- otóż może!
Już w poprzednim tomie, w którym okazało się, że niebezpieczeństwo niesione jest nie tylko przez pazury wygłodniałych zombie autor udowodnił, że najgorszy mrok ukrywa się w bijących ludzkich sercach.

?Na wrocławskie ulice wkracza ruskie wojsko - wschodnia brać, która w ,,Chaosie" chciała służyć pomocą w zwalczaniu zarazy i przy okazji zobaczyć na niebie ,,grzybowe widowisko", wówczas się niestety nie udało, więc teraz chcąc sobie niejako odbić próbują podporządkować ( a może pasuje tu użyć sterroryzować) ocalałych.

?Jest jeszcze On - człowiek, którego powinno nazywać się Mrok. Chce unicestwić wszystkich żyjących, co więcej wcale nie wygląda na samo zło, a wręcz przeciwnie budzi wśród ludzi zaufanie.

?Czy pojawi się iskra nadziei na opanowanie apokalipsy ? Musicie to odkryć sami ? Jak dla mnie jest to najlepsza część, bardzo dobrej serii. Odpowiadając na moje początkowe pytanie to z chęcią obejrzałabym dobrą ekranizację na podstawie Szczurów.

Zgasić Słońce. Szpony Smoka
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Zgasić Słońce. Szpony Smoka

Piłsudski vs Amaterasu Technologia kontra podniebne bestie Japonia przeciw reszcie świata Rok 1905. Świat stoi w obliczu największego konfliktu...

Apokalipsa według Pana Jana
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Apokalipsa według Pana Jana

Ta wojna właśnie się zaczyna! Niedaleka przyszłość. W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska