Destabilizacja rynków finansowych, która wystąpiła w latach 2007-2009 wciąż wpływa na funkcjonowanie systemu finansowego na świecie. Kryzys, który został zapoczątkowany w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych rozprzestrzenił się następnie na cały świat, prowadząc do globalnego pogorszenia nastrojów.
Druga fala światowego kryzysu finansowego związana z finansami publicznymi niektórych państw wydłużyła okres niepewności na rynkach finansowych. Doświadczenia płynące z kryzysu finansowego na świecie wskazują na potrzebę/konieczność weryfikacji/modyfikacji dotychczasowych teorii/założeń dotyczących funkcjonowania systemu finansowego. Wydaje się, że warto w tym kontekście prowadzić badania na temat kierunków rozwoju światowego systemu finansowego oraz jego powiązań ze sferą realną.
Niniejsze opracowanie jest próbą odpowiedzi na pytania pojawiające się po okresie destabilizacji rynków finansowych na świecie. Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie koncepcji związanych z systemem finansowym po doświadczeniach płynących z kryzysu finansowego. Praca składa się z czterech części. Każda z części odnosi się do innych zagadnień z zakresu funkcjonowania systemu finansowego: rynków finansowych, bankowości, inwestycji i ubezpieczeń.
Wydawnictwo: CeDeWu
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Ekonomia
ISBN:
Liczba stron: 372
Język oryginału: polski
Zarządzać ryzykownie przedsiębiorstwem czy zarządzać ryzykiem w przedsiębiorstwie? Na to pytanie musi znaleźć odpowiedź wielu przedsiębiorców. Wzrost wymiany...