reklama

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia gwiazdora

Uwierzmy w Niego raz jeszcze...

Legendarny Święty Mikołaj od stuleci przynosi radość na całym świecie. Ale co naprawdę kryje się za mitem dobrodusznego starca z długą białą brodą?

Oto przed Wami najprawdziwsza historia życia Świętego Mikołaja, opowiedziana tak, jak mógłby to zrobić tylko on sam.

Wsiądźcie zatem do sań, by wyruszyć w magiczną podróż do odległej, zaczarowanej zimowej krainy i dowiedzieć się, jak pozornie zwykły chłopiec o imieniu Mikołaj został świętym. Skąd wzięła się jego czerwona szata, jak poznał Pyszałka, Tancerza i pozostałe renifery. Przeczytajcie opowieść o jego pierwszym spotkaniu z elfami i jedyną prawdziwą miłością życia - Sarą.

Ta wypełniona kolorami książka, z przepięknymi ilustracjami wybitnego mistrza komiksów, Billa Sienkiewicza, sprawi, że ponownie uwierzycie w magię świąt i cudownego Świętego Mikołaja.

Informacje dodatkowe o Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia gwiazdora:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2022-12-05
ISBN: 9788382032123
Tytuł oryginału: Santa My Life & Times. An Illustrated Autobiography

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia gwiazdora

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia gwiazdora - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Każdego roku wszystkie marzenia dziecięce mają szanse do spełnienia się. Bez względu na to ile masz lat zawsze byłaś/łeś, jesteś, będziesz dzieckiem i na pewno tej nocy marzyłaś/łeś, że przyłapiesz Świętego jegomościa, czyli Mikołaja na tym, jak podkłada Wam prezenty pod choinkę?! No ręka do góry, kto tak miał? JA na pewno! Kolejne pytanie, a mowa o tym, czy ktoś z was zastanawiał się:

-kim tak naprawdę jest Mikołaj?

-Jak wyglądali/byli Jego rodzice?

-Jak to się stało, że Mikołaj robi to, co robi?

Przed wami książka, którą powinny znać wszystkie dzieci świata, jak i dorośli oczywiście, a to za sprawą cudownie ilustrowanej autobiografii, która napisał Jared Green, a zilustrował Bill Sienkiewicz. Przed wami 14 rozdział, w których wyjaśnione jest jak to wszystko się zaczęło. Poznacie cudownych rodziców Mikołaja, czyli Anzelma i Gerda oraz pełno wróżek, skrzatów i innych przyjaciół. Muszę napisać, że jak tylko zobaczyłam grafikę przypomniały mi się dziecięce czasy, jak i stare bajki Disneya. Mam nadzieję, że ta książka wytrzyma czas, jaki będzie miała w naszej biblioteczce i będę mogła z czasem czytać swoim wnukom.

Kochani, jeżeli macie w swojej rodzinie dzieciaczki, to macie jeszcze czas, żeby podarować kawałek cudownej historii, jak i możliwość odpowiedzenia na pytanie np. kim byli rodzice Mikołaja? Jakie miał marzenia i skąd wiedział, że będzie uszczęśliwiał innych?!

Każdemu dziecku życzę takich książek. <3.

Był pewien chłopiec, który pewnego dnia oddał ukochaną zabawkę choremu dziecku. To był pierwszy, jednak nie ostatni prezent, jaki komuś zrobił. Tak mu się to spodobało, że cały rok tworzył zabawki, aby później, podczas świąt je rozdawać. Z biegiem lat prezentów było coraz więcej, a jemu zaczęli pomagać inni.... tak zaczyna się magiczna opowieść o niezwykłej postaci.

Świętego Mikołaja chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest postacią nie tylko wszystkim znaną, ale również przez wszystkich kochaną. Książka opowiada jego historię, pozwala nam poznać jego dzieciństwo, dowiedzieć się jak to wszystko się zaczęło, jak wyglądało później. Według nas jest po prostu świetna. Dzieci, chociaż z wieku, kiedy w Mikołaja wierzyły dawno wyrosłym, książkę czytały z wielkim zainteresowaniem. Przyznam szczerze, że sama z chęcią ją przeczytałam, zdecydowanie wciągając się w jej treść.

Wizualnie jest wspaniała. Posiada twardą, solidną okładkę i piękne, niebanalne ilustracje.

Według mnie książka pt.: „Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia” to świetna pozycja, którą polecam wszystkim, niezależnie od wieku.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Szczerbata śmierć