reklama

Świętujemy cały rok! 36 świąt z różnych stron świata

Chyba każdy lubi święta?

To szczególny czas, kiedy można się oderwać od codziennej rutyny i cieszyć byciem razem, a formy świętowania w różnych zakątkach na ziemi określają tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Książka ta opowiada o najróżniejszych zwyczajach: tych związanych z nadejściem nowego roku czy zjawiskami zachodzącymi w naturze, przybliża ważne święta religijne oraz radosne karnawały. Mowa również o wspominaniu bliskich zmarłych, a także upamiętnianiu ważnych wydarzeń historycznych czy osób. Poznacie prawie 40 świąt z całego świata! Wśród nich Chiński oraz Tajski Nowy Rok, Nouruz, Noc Kupały, Święto Środka Jesieni i Hanami, karnawały w Wenecji czy w boliwijskim Oruro, Purim, Wielkanoc, Święto Jordanu, Durgapudźę, Ramadan i urodziny Buddy, jak również Dzień Świętego Patryka, O-bon i Kodomo no Hi.

Joanna Kończak - z wykształcenia psycholoż­ka stosunków międzykulturowych, z zawodu (głównie) redaktorka. Autorka książki ,,Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice" i współautorka humorystycznych publikacji dla dzieci z serii ,,Jak to działa?" ilustrowanych przez Nikolę Kucharską oraz książki ,,Mój balet. Opowieść o tańcu: od szkoły do sceny" stworzonej wspól­nie z tancerką Anetą Wirą-Ostaszyk. W wolnych chwilach włóczy się po Azji, fotografuje, nało­gowo czyta, pisze o kinie azjatyckim, tłumaczy z angielskiego publikacje dla dzieci i młodzieży oraz dyskretnie podgląda ptaki. Od ponad 10 lat pracuje w ,,Naszej Księgarni", dzięki czemu ukry­wa, że nie zdołała dorosnąć.

Ewa Poklewska-Koziełło - urodziła się i wy­chowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Świętujemy cały rok! 36 świąt z różnych stron świata:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-11-08

Kup książkę Świętujemy cały rok! 36 świąt z różnych stron świata

Świętujemy cały rok! 36 świąt z różnych stron świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-11-22, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wraz z książką ,,Świętujemy cały rok" prześledzimy święta chronologicznie. Są one pogrupowane tematycznie: od sposobu przywitania Nowego Roku w różnych krajach, po święta związane ze zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Nie braknie tutaj również miejsca na święta religijne jak również upamiętniające wydarzenia historyczne. Ze świętami wiążą się różne tradycje, które przez wieki zmieniły się lub zostały zastąpione przez nowe.

Z książki dowiemy się:

?        Jak obchodzi się Nowy Rok w Polsce a jak w Chinach?

?        Jak w innych krajach wyglądają Dożynki?

?        Holi? Co znaczy, gdzie i kiedy się obchodzi?

?        Jak obchodzi się Święto Zmarłych w Meksyku?

Książka zawiera oczywiście wiele więcej świąt. Każde z nich jest bardzo dokładnie omówione. Książka jest bogato ilustrowana, dzięki czemu młodszym dzieciom łatwiej jest skupić się nad czytanym tekstem. Tekstu jest dość dużo i nie jest on łatwy, dlatego myślę, że książka przeznaczona jest bardziej dla starszych czytelników. Na pewno jest ciekawą publikacją, przybliżającą nam tradycje, zwyczaje związane z różnymi świętami w różnych zakamarkach świata.

Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice
Joanna Kończak0
Okładka ksiązki - Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice

Wiele je różni, ale łączy jedno: nie dały sobie wmówić, że coś jest niemożliwe. Odkryj losy nadzwy?czajnych dziewcząt i kobiet, które...

Jak to działa? Książki
Joanna Kończak0
Okładka ksiązki - Jak to działa? Książki

Klara fascynuje się światem wokół. Chciałaby zrozumieć, skąd biorą się książki, a w przyszłości zostać bibliotekarką albo pisarką. Każdą wolną chwilę...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung