Święci codziennego użytku

Ocena: 5.2 (5 głosów)

Szymon Hołownia ma bardzo dobre znajomości w niebie. Nic dziwnego, w końcu kontakty pielęgnowane przez lata przynoszą efekty.

W swojej najnowszej książce autor "Monopolu na zbawienie" dzieli się instrukcją, jak skutecznie korzystać ze świętych obcowania. Każdy ze świętych ma swoją specjalizację. Z konkretnym problemem warto zwrócić się do specjalisty.

Święty Mojżesz Etiopczyk – szef gangu, który w pewnym momencie z troski o mięśnie przerzucił się na trening duszy – to idealny patron wszystkich zmagających się z własnym koślawym życiorysem. Geniuszowi organizatorskiemu świętej Teresy z Avili – atrakcyjnej i temperamentnej Hiszpanki, która postanowiła zreformować zakon karmelitanek – możesz powierzyć sprawy niemożliwe do ogarnięcia.

Święty Łukasz Wojno-Jasieniecki – który zanim został biskupem, zdążył napisać podręcznik o leczeniu ran postrzałowych i jako jedyny święty otrzymać Nagrodę Stalinowską – oferuje fachową opiekę podupadającym na zdrowiu.

Znajdziesz tu ponad pięćdziesiąt życiorysów świętych kobiet i mężczyzn. Jest spora szansa, że wśród nich trafisz na kogoś, kto ma z Tobą wiele wspólnego. Może warto z nim pogadać?

Do książki dołączone są obrazki ze świętymi – modlitwę do każdego z nich możesz mieć zawsze przy sobie!

Informacje dodatkowe o Święci codziennego użytku:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-02
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 97883240-4050-6
Liczba stron: 400

więcej

Kup książkę Święci codziennego użytku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Święci codziennego użytku - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Czy czytając w Ewangelii fragment o wdowim groszu zastanawiałeś się kiedyś nad dalszym losem tej biednej kobiety? Czy prosiłeś ją o wstawiennictwo? 
Zobacz jakie to niesamowite, że sam Jezus chwali ją za czyn, który dokonała! Może to właśnie przekona Cię żebyś czasem poprosił ją - Wdowo kochana, pomóż mi oddawać wszystko Panu, tak jak ty to zrobiłaś.
 Między innymi o jej życiu, postępowaniu pisze Szymon Hołownia, który w tej książce chce przedstawić postać świętego nie w sposób idealny, jak na pobożnym obrazku, tylko takim jakim on był za życia. Bo powiedzmy sobie szczerze - nikt z nas nie jest idealny, ale każdego dnia do świętości dążymi i to z tymi naszymi ułomnościami, grzechami. Autor nie chce na w tej książce zdemotywować do dążenia do Niebios Bram, tylko pokazać, że ty ze swoim normalnym zwykłym życiem możesz świadczyć o Jezusie i trwać w Jego miłości. 

Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-06-22, 26 książek 2016, Mam, Przeczytane w 2016,
Święci codziennego użytku ,to pierwsza książka na mojej półce ,wirtualnej i prawdziwej.Myślę że Szymon Hołownia to osoba która,budzi skrajne emocje.Jedni go uwielbiają,drudzy wręcz przeciwnie.Faktem jest że Święci codziennego użytku,to świetnie napisana książka.Szymon Hołownia ,wykonał mozolną pracę,opisując świętych-nie tych powszechnie znanych,ale tych mniej-albo wcale nieznanych..Każdy słyszał pewnie o świętym Charbelu,czy Antonim Ale mało kto wie że byli też tacy świeci jak-święty Mojżesz Etiopczyk czy Święty Łukasz Wojno-Jasieniecki . Każdy jest przydzielony do konkretnej kategorii świętych-do konkretnej specjalizacji.Ponadto na końcu książki są obrazki ,wszystkich opisanych świętych ,które można sobie wyciąć.Co ważne niektórzy święci ,nie zrobili w swoim życiu niczego nadzwyczajnego-żyli prosto i zwyczajnie.To nadzieja dla nas,że nie trzeba niczego nadzwyczajnego uczynić,aby osiągnąć świętość.Książka jest napisana dowcipnie i ciekawie.Przez co bardzo dobrze się ją czyta.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 5, Przeczytałem,
Jestem przekonana, że każdy, kto ma coś wspólnego z Bogiem, a trochę nas jest, nie przejdzie obok tej książki obojętnie. Obecnie trudno jest wierzyć na Maksa, oddać się w całości Bogu i zapomnieć o otaczającym nas świecie, który ma tak dużo do zaoferowania. Dlatego myślę, że książka „Święci codziennego użytku” jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, Hołownia komunikuje się z czytelnikiem we współczesnym języku, jego opowieści o świętych są bardzo przystępne i śmiem zaryzykować, że nawet atrakcyjne. Po drugie, jeśli tak trudno nam skupić uwagę na rozwoju duchowym, może właśnie ta książka będzie strzałem w dziesiątkę – w końcu dowiemy się czegoś o świętych, a i może nawet do któregoś poczujemy tak dużą sympatię, że się zaprzyjaźnimy. Byłby to wtedy duży krok, warto podjąć ten trud, tym bardziej, że książka naprawdę sama się czyta! Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - powl
powl
Przeczytane:2017-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Indyviduum
Indyviduum
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Inne książki autora
36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - 36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni

Katechizm kojarzy nam się z nudnawym zbiorem warunków, które należy „odfajkować”, by załapać się na pociąg do nieba. W „36...

Boskie zwierzęta
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - Boskie zwierzęta

Czy zwierzęta idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, gdy my jesteśmy w czyśćcu?  Czy jedzenie mięsa w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy