Świat w piżamie

Nowe wydanie znanje już czytelnikom książki o Krzysiu. Głównym bohaterem ,,Świata w piżamie" jest czteroletni Krzyś. Każdego dnia wieczorem tuż przed zaśnięciem snuje rozmyślania na temat tego, co się dzieje w nocy, kiedy miasto układa się do snu. Krzysia zadziwia informacja, że nie wszyscy w nocy śpią. Uwielbia opowieści taty-pilota, który czasem pilotuje nocne rejsy, mamy, która w nocy pisze artykuły do gazety, dziadka, który wspomina nocne połowy ryb, czy babci, która zdradza, że bardzo lubi słuchać nocą radia. Gdzieś poza pokojem Krzysia toczy się niezwykłe nocne życie, o którym chłopiec zaczyna śnić.

Informacje dodatkowe o Świat w piżamie:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Świat w piżamie

Świat w piżamie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek
Przeczytane:2021-07-04,

“Świat w piżamie” Justyny Drobkiewicz z ilustracjami Anny Simeone od wydawnictwa Dwukropek to wspaniała książka dla dzieci 4+. Jest pełna odpowiedzi, jak i pięknych ilustracji. Wiadomym jest, że większośc dzieci w nocy śpi. Maluchy nie zdają sobie sprawy czasem, że życie toczy się dalej, mimo tego, że one same śpią i śnią piękne sny. “Świat w piżamie” to rewelacyjnie skonstruowana książka, zawiera 14 osobnych opowiadań, które rozpoczynają się sytuacjami, w których dziecko zadaje pytanie. Następnie uzyskuje odpowiedź, która dotyczy właśnie zawodów wykonywanych nocą, czynności, które dla nas są oczywiste, a jednocześnie od innych ludzi wymagają ciężkiej pracy. Bo skąd niby w piekarniach rano brałby się świeży chleb, gdyby nie piekarze, którzy wstają niezwykle wcześnie, by zarobić ciasto, uformować bochenki i włożyć je do pieca. Jak moglibyśmy rano zakupić świeże kwiaty, owoce i warzywa, gdyby nie osoby zajmujące się ich zbieraniem, przewozem i dostarczaniem na giełdę? Jak samoloty mogłyby latać również nocą, gdyby nie piloci, stewardesy oraz osoby obsługujące lotniska? Takich przykładów jest mnóstwo i znajdziecie je właśnie w tej świetnie skonstruowanej i wspaniale zilustrowanej książce. Choć wydaje się ona długa, czyta się ją bardzo szybko, a poszczególne historie można bez przeszkód podzielić sobie na kilka dni. Polecam, gdyż książka jest nie tylko ładna, ale odpowiada na liczne pytania dzieci i jest źródłem cennej wiedzy.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka