Świat przyrody

Wyrusz na wędrówkę przez świat dzikiej przyrody z tym wyjątkowym przewodnikiem, pokazującym niesamowite zdolności adaptacyjne roślin i zwierząt, które pozwalają im przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dowiesz się, dlaczego organizmy żywe wyglądają i zachowują się tak a nie inaczej, oraz w jaki sposób wszystko w przyrodzie jest ze sobą powiązane. Kolorowe strzałki na marginesach poprowadzą cię do odpowiednich tablic i tematów.

Amanda Wood pracowała w Muzeum Historii Naturalnej, później przez ponad 30 lat w wydawnictwie Templar. Wydała książki wielu zwycięzców nagrody Kate Greenaway oraz bestsellerową serię ,,Ology" (m.in. ,,Oceanology", ,,Dinosaurology"), która sprzedała się w nakładzie ponad 19 milionów egzemplarzy. Obecnie pisze i prowadzi własne małe wydawnictwo w domu w Surrey.

Mike Jolley przez ponad 25 lat pracował jako grafik i dyrektor artystyczny w wydawnictwach dla dzieci. Napisał między innymi: ,,Grunter - the story of a pig with attitude" oraz ,,I'll see you in the morning". Mieszka na klifie z widokiem na kanał La Manche.

Owen Davey to nagradzany ilustrator, którego książki wydawane są na wszystkich kontynentach (poza Antarktydą): we Francji, w Wielkiej Brytanii, Ameryce, Australii, Niemczech, Holandii, Portugalii, Polsce, Chinach i Korei Południowej. Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.

Informacje dodatkowe o Świat przyrody:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2019-05-15
Tytuł oryginału: Natural World

Kup książkę Świat przyrody

Świat przyrody - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-04-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Wartościowa, edukacyjna pozycja dla dużych i małych. Mój sześciolatek słuchał i patrzył z ciekawością i oznajmił od razu po skończeniu, że chce przeczytać jeszcze raz. Nawet ja dowiedziałam się paru nowych rzeczy z tej lektury (mimo że pozycji o przyrodzie przerobiliśmy już kilka).

Książka ma formę tablic tematycznych, które można czytać po kolei, ale można też korzystać z odnośników i przeskakiwać do tablic pokrewnych tematycznie. Jestem zadowolona z tego, że "Świat przyrody" wpadł mi w ręce. Polecam.

Świat człowieka
Mike Jolley0
Okładka ksiązki - Świat człowieka

Jak powstali ludzie? Gdzie zbudowano pierwsze miasta? Jak wynaleźliśmy pismo? Kto wymyślił pieniądze? Pora odpowiedzieć sobie na te i wiele innych...

Nowe życie Kariny
Marta Nowik