Świat człowieka

Jak powstali ludzie? Gdzie zbudowano pierwsze miasta? Jak wynaleźliśmy pismo? Kto wymyślił pieniądze?

Pora odpowiedzieć sobie na te i wiele innych pytań z dziejów ludzkości! Wyrusz w ekscytującą podróż śladami człowieka od czasów prehistorycznych do współczesności i poznaj fascynujące cywilizacje oraz kultury, które tworzyły nasz świat. Zbadaj historię uprawy ziemi, strojów, biżuterii, medycyny, sztuki wojennej, muzyki i odkryć geograficznych. Zobacz, jakie zdumiewające i piękne przedmioty wytwarzaliśmy w różnych epokach, ale przede wszystkim przekonaj się, w co wierzyliśmy i do czego dążyliśmy przez tysiąclecia!

Przeżyj wielką przygodę w świecie wiedzy!

Amanda Wood pracowała w Muzeum Historii Naturalnej, później przez ponad 30 lat w wydawnictwie Templar. Wydała książki wielu zwycięzców nagrody Kate Greenaway oraz bestsellerową serię ,,Ology" (m.in. ,,Oceanology", ,,Dinosaurology"), która sprzedała się w nakładzie ponad 19 milionów egzemplarzy. Obecnie pisze i prowadzi własne małe wydawnictwo w domu w Surrey. Nakładem Wydawnictwa ,,Nasza Księgarnia" ukazała się już jej książka ,,Świat przyrody", napisana we współpracy z Mikiem Jolleyem.

Mike Jolley przez ponad 25 lat pracował jako grafik i dyrektor artystyczny w wydawnictwach dla dzieci. Napisał między innymi: ,,Grunter - the story of a pig with attitude" oraz ,,I'll see you in the morning". Nakładem Wydawnictwa ,,Nasza Księgarnia" ukazała się już jego książka ,,Świat przyrody", napisana we współpracy z Amandą Wood.

Andrés Lozano urodził się w 1992 roku w Madrycie, obecnie mieszka w Londynie. Jako ilustrator współpracował z ,,The New York Times", Google, ,,The Washington Post" i wydawnictwem McSweeney's. Wydał kilka książek obrazkowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Informacje dodatkowe o Świat człowieka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2021-10-13
Tytuł oryginału: Human World

Kup książkę Świat człowieka

Świat człowieka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023, Dla dzieci,

Ciekawa książka dla dzieci o historii człowieka. Napisana zrozumiałe nawet dla 5 latka. Chociaż momentami haotyczna, ale ogólnie oceniam bardzo dobrze.

Świat przyrody
Mike Jolley0
Okładka ksiązki - Świat przyrody

Wyrusz na wędrówkę przez świat dzikiej przyrody z tym wyjątkowym przewodnikiem, pokazującym niesamowite zdolności adaptacyjne roślin i zwierząt, które...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun