Świat Magdy M.

Świat Magdy M. to książka dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez cotygodniowych spotkań z mecenas Magdą Miłowicz, ale też dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zaprzyjaźnić z najpopularniejszą polską prawniczką. Tych pierwszych z pewnością ucieszy możliwość poznania tajemnic produkcji i zajrzenia na plan, dla drugich lektura książki będzie okazją do zweryfikowania poglądów na temat serialu, który mimo początkowego sceptycyzmu krytyków podbił serca widzów.Pomysł na książkę narodził się w głowach dwojga dziennikarzy, Anity Nawrockiej i Pawła Trześniowskiego, którzy poświęcili wiele godzin na rozmowy z twórcami Magdy M. ? m.in. z aktorami, reżyserami, producentami i scenarzystą ? aby wyjaśnić fenomen serialu oglądanego średnio przez trzy miliony widzów. Część tych rozmów (m.in. z Joanną Brodzik, Pawłem Małaszyńskim, Katarzyną Bujakiewicz, Ewą Kasprzyk, Krzysztofem Stelmaszykiem) trafiła do książki w postaci wywiadów, część pozwoliła opisać powstawanie Magdy M., jej trudne początki i wreszcie zasłużony sukces. Autorzy zabierają nas również na plan i pozwalają zajrzeć za kulisy produkcji: dzięki temu dowiadujemy się m.in., w jaki sposób Joanna Brodzik radziła sobie z alergią na kocią sierść i jakich poświęceń ze strony aktorów wymagały sceny na lodowisku. W książce nie mogło też zabraknąć fragmentów kultowego już blogu Magdy M., który odwiedzają i komentują tysiące internautów, oraz próby odpowiedzi na pytanie, czy istnieje ?pokolenie Magdy M.? ? młodych kobiet, które świetnie sobie radzą z życiem zawodowym, ale znacznie gorzej z uczuciowym. To właśnie one odnalazły na ekranie swój świat, a w głównej bohaterce zobaczyły siebie. Zarówno one, jak i pozostali widzowie pokochali serial za to samo: optymizm, ciepły nastrój i przewrotny humor.

Informacje dodatkowe o Świat Magdy M.:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Kategoria: Muzyka, film

Kup książkę Świat Magdy M.

Świat Magdy M. - opinie o książce

Jak (nie) zostać królową