Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych

Ocena: 6 (1 głosów)

Nowa propozycja uznanych autorów książek logopedycznych

Nie ma to jak nauka poprzez zabawę! Dzieci zdążyły już pokochać zabawne wierszyki Elżbiety i Witolda Szwajkowskich, które w przyjazny i łatwy sposób uczą dykcji i gimnastyki języka. Oto nowa propozycja, dzięki której żadne słowo nie będzie zbyt trudne do wymówienia!

Dwa poprzednie tytuły z cyklu Sto wierszyków Państwa Szwajkowskich zyskały pozytywne recenzje m.in.: dr Anny Walencik-Topiłko - doktora Katedry Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr n. hum. Agnieszka Banaszkiewicz - językoznawcy, filologa polski, logopedy i neurologopeda, adiunkta w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.

Informacje dodatkowe o Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2017-03-29
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788328043107
Liczba stron: 112

więcej

Kup książkę Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
Na rozgrzewkę autorzy proponują nam gimnastykę narządów artykulacyjnych, potocznie nazywaną gimnastyką buzi i języka. Krótkie wierszyki przedstawiają ćwiczenia języka, policzków, warg oraz żuchwy. Książka podzielona jest na sześć części. Głoski i złączenia słów zawierające szumiące "sz", "cz", "ż", "dż" stanowią często problem dla dzieci i właśnie tym głoskom poświęcona jest pierwsza część książeczki. Druga skupia się na ćwiczeniu słownictwa z głoskami szumiącymi w sąsiedztwie głosek syczących ("s", "z", "c", "dz"). Trzecia część zawiera wierszyki z głoską "r", która jest bardzo trudna dla maluchów. W czwartej ćwiczymy prawidłową wymowę samogłosek nosowych "ą" i "ę". Piąta część to zbiór kilkunastu wierszyków poświęconych wymowie rzadko występujących głosek (np. podwojonych głosek). Szósta wypełniona jest łamańcami językowymi. Wierszyki nie tylko świetnie spiszą się przy ćwiczeniu dykcji, ale również poszerzą słownictwo najmłodszych. Przeczytamy m.in. o Szczepanie na szczudłach, Januszku łakomczuszku, chorym żbiku, głodnym zającu, krnąbrnym ośle, wronie na wrotkach, czy czkawce kaczki. Poszczególne rymowanki są bardzo ciekawe, pełne humoru i czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Pod każdym wierszykiem znajdują się pytania do najmłodszych oraz wskazówki na co rodzic powinien zwrócić uwagę. Nie sposób nie wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Przede wszystkim jest wesoło i kolorowo. Niebanalne ilustracje autorstwa Karoliny Dziewy przyciągają wzrok. Samo przeglądanie książeczki już jest przyjemnością. Zabawne, krótkie wierszyki państwa Szwajkowskich to doskonały sposób na ćwiczenie języka . Nie zapominajmy też, że wspólne czytanie z dziećmi to świetna zabawa i miłe spędzanie czasu.
Link do opinii
Inne książki autora
Zabawy językowe, które ćwiczą mowę
Witold Szwajkowski0
Okładka ksiązki - Zabawy językowe, które ćwiczą mowę

Nowa książka Elżbiety i Witolda Szwajkowskich Nowa seria ćwiczeń i zadań, przygotowanych przez Elżbietę i Witolda Szwajkowskich to świetny trening jak...

Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki
Witold Szwajkowski0
Okładka ksiązki - Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki

Naśladowanie odgłosów to jedne z pierwszych prób porozumiewania się dziecka z otoczeniem i jest ono bardzo ważne w rozwoju jego mowy. Wierszyki z wyrazami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy