Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki

Naśladowanie odgłosów to jedne z pierwszych prób porozumiewania się dziecka z otoczeniem i jest ono bardzo ważne w rozwoju jego mowy.

Wierszyki z wyrazami dźwiękonaśladowczymi z tej książki można wykorzystać do zabaw stymulujących ogólny rozwój językowy dziecka, ale mogą być jednocześnie ćwiczeniami logopedycznymi dla najmłodszych.

Wierszyki zostały ułożone w kolejności alfabetycznej, ze względu na występujący w nich wyraz dźwiękonaśladowczy, co z pewnością ułatwi zarówno rodzicom, jak i terapeutom wyszukanie odpowiedniej rymowanki.

Informacje dodatkowe o Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2021-09-01

Kup książkę Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki

Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki - opinie o książce

Kiedy rodzi się dziecko, czekamy na jego pierwszy krzyk, słowo, potem pełne zdanie, czekamy, aż będzie recytowało wierszyki, staramy się do niego dużo mówić, poprawiać słowa, które źle wypowie, a to wszystko po to, żeby jego mowa była czysta i wyraźna.
Żeby mówić ładnie i poprawnie warto ćwiczyć z dzieckiem już od małego na przykład wypowiadać słowa tak, żeby dziecko patrzyło na nasze usta i próbowało powtórzyć ich ułożenie, ale nawet pomimo to nasze próby czasami kończą się niepowodzeniem. Do ćwiczeń idealnie nada nam się książeczka z naśladowaniem dźwięków towarzyszących nam na co dzień, my rodzice wiemy, że jest to ćwiczenie, a dla dziecka jest to super zabawa w bycie pieskiem lub ptaszkiem. Całość składa się z dwóch części, pierwsza dostosowana jest dla najmłodszych, a druga już dla starszych, ponieważ zawiera trudniejsze głoski, także zawsze zaczynamy od tych łatwiejszych rzeczy, a wraz z postępem idziemy dalej. Każdy wierszyk jest krótki, ma tylko cztery wersy, dużo słów się powtarza, a do tego całość rymuje, więc na pewno przypadną do gustu każdemu dziecku, które będzie je z chęcią powtarzało lub nawet wyśpiewywało.
Książka jest bardzo kolorowa i ma wiele ciekawych obrazków, które nawiązują do wierszyków, ale ważniejsze od grafiki są jednak słowa zawierające głoski, które czasami tak trudno jest powtórzyć i wartość tej publikacji ocenia się, dopiero kiedy po dłuższym czasie widzi się efekt. W takich książkach najbardziej podoba mi się to, że nadają się dla odbiorców w różnym wieku i można je czytać na raz rodzeństwu, bo tak naprawdę książka może być skierowana dla dzieci tych malutkich, jak i tych dużo starszych.
Każdy rodzic wie, jak trudno jest nauczyć dziecko poprawnej mowy, nie każde chce współpracować i powtarzać ćwiczenia więc trzeba znaleźć sposób na naukę poprzez zabawę. Takie czytanie wierszyków to idealne rozwiązanie, bo przy rytmicznych, zabawnych opowieściach jest ogrom śmiechu i czasami może obejść się bez wizyty u logopedy.

Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych
Witold Szwajkowski0
Okładka ksiązki - Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych

Nowa propozycja uznanych autorów książek logopedycznych Nie ma to jak nauka poprzez zabawę! Dzieci zdążyły już pokochać zabawne wierszyki Elżbiety...

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci
Witold Szwajkowski0
Okładka ksiązki - Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun