Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki

Ocena: 6 (1 głosów)

Naśladowanie odgłosów to jedne z pierwszych prób porozumiewania się dziecka z otoczeniem i jest ono bardzo ważne w rozwoju jego mowy.

Wierszyki z wyrazami dźwiękonaśladowczymi z tej książki można wykorzystać do zabaw stymulujących ogólny rozwój językowy dziecka, ale mogą być jednocześnie ćwiczeniami logopedycznymi dla najmłodszych.

Wierszyki zostały ułożone w kolejności alfabetycznej, ze względu na występujący w nich wyraz dźwiękonaśladowczy, co z pewnością ułatwi zarówno rodzicom, jak i terapeutom wyszukanie odpowiedniej rymowanki.

Informacje dodatkowe o Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2021-09-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382400762
Liczba stron: 96

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki - opinie o książce

Kiedy rodzi się dziecko, czekamy na jego pierwszy krzyk, słowo, potem pełne zdanie, czekamy, aż będzie recytowało wierszyki, staramy się do niego dużo mówić, poprawiać słowa, które źle wypowie, a to wszystko po to, żeby jego mowa była czysta i wyraźna.
Żeby mówić ładnie i poprawnie warto ćwiczyć z dzieckiem już od małego na przykład wypowiadać słowa tak, żeby dziecko patrzyło na nasze usta i próbowało powtórzyć ich ułożenie, ale nawet pomimo to nasze próby czasami kończą się niepowodzeniem. Do ćwiczeń idealnie nada nam się książeczka z naśladowaniem dźwięków towarzyszących nam na co dzień, my rodzice wiemy, że jest to ćwiczenie, a dla dziecka jest to super zabawa w bycie pieskiem lub ptaszkiem. Całość składa się z dwóch części, pierwsza dostosowana jest dla najmłodszych, a druga już dla starszych, ponieważ zawiera trudniejsze głoski, także zawsze zaczynamy od tych łatwiejszych rzeczy, a wraz z postępem idziemy dalej. Każdy wierszyk jest krótki, ma tylko cztery wersy, dużo słów się powtarza, a do tego całość rymuje, więc na pewno przypadną do gustu każdemu dziecku, które będzie je z chęcią powtarzało lub nawet wyśpiewywało.
Książka jest bardzo kolorowa i ma wiele ciekawych obrazków, które nawiązują do wierszyków, ale ważniejsze od grafiki są jednak słowa zawierające głoski, które czasami tak trudno jest powtórzyć i wartość tej publikacji ocenia się, dopiero kiedy po dłuższym czasie widzi się efekt. W takich książkach najbardziej podoba mi się to, że nadają się dla odbiorców w różnym wieku i można je czytać na raz rodzeństwu, bo tak naprawdę książka może być skierowana dla dzieci tych malutkich, jak i tych dużo starszych.
Każdy rodzic wie, jak trudno jest nauczyć dziecko poprawnej mowy, nie każde chce współpracować i powtarzać ćwiczenia więc trzeba znaleźć sposób na naukę poprzez zabawę. Takie czytanie wierszyków to idealne rozwiązanie, bo przy rytmicznych, zabawnych opowieściach jest ogrom śmiechu i czasami może obejść się bez wizyty u logopedy.

Link do opinii
Inne książki autora
Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych
Witold Szwajkowski0
Okładka ksiązki - Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych

Nowa propozycja uznanych autorów książek logopedycznych Nie ma to jak nauka poprzez zabawę! Dzieci zdążyły już pokochać zabawne wierszyki Elżbiety...

Kapitan Nauka. Rymowane zagadki matematyczne
Witold Szwajkowski0
Okładka ksiązki - Kapitan Nauka. Rymowane zagadki matematyczne

Rymowane zagadki matematyczne Staś paragon dostał w sklepie. Wziął go, bo Staś wie, że lepiej sprawdzić, ile się wydaje, więc paragon się przydaje...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy