Rolf mieszka w centrum Paryża wraz ze swoją zamożną rodziną. Jest zakochany w Ofelii, która uśmiecha się tak pięknie jak Mona Lisa na słynnym obrazie. Rolf postanawia namalować Ofelię, co jednak okazuje się wcale nie takie proste. A jeśli Ofelia zakochała się w kimś innym, na przykład w przyjacielu Rolfa?
Trochę przygód, trochę miłości i spory ładunek humoru!
Ostatnia z trzech książek o Rolfie szwedzkiej autorki Evy Susso i francuskiego ilustratora Benjamina Chauda. To seria przede wszystkim dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać – łatwemu czytaniu sprzyja duża czcionka oraz obecność ilustracji na każdej stronie. Nadaje się też świetnie do wspólnego głośnego czytania.
Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN:
Liczba stron: 108
Tłumaczenie: Marta Wallin
Ilustracje:Benjamin Chaud
Główny bohater Rolf wraz z klasą zwiedza Luwr. Nauczyciel pokazuje dzieciom najciekawsze dzieła sztuki, choć nie we wszystkich wzbudzają one zachwyt. Zapowiada także ciekawy projekt. Uczniowie mogą wziąć udział w wystawie prac malarskich, która odbędzie się w szkolnej auli. Wycieczka do paryskiego muzeum miał być tylko inspiracją do poszukania własnej drogi ekspresji.
Rolf choć na początku nie był zaciekawiony sztuką, gdy trafia na dzieło Leonarda da Vinici Mona Liza jest zachwycona. Tajemniczy uśmiech kobiety nasuwa mu na myśl... Ofelię.
Przygody Rolfa to trzecia i ostatnia z książek po Stu poradach dla nieśmiałych oraz Stu poradach dla kłamczuchów, w których poznajemy paryskiego chłopca, jego rodzinę i przyjaciół. Książka wydana jest w poręcznym formacie. Duże litery i proste zdania ułatwiają obcowanie z tekstem dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę czytelniczą. Aby chwilę odsapnąć od literek Bejnamin Chaud zaprezentował nam swoje piękne, lekkie i proste szkice dopełniające przedstawioną treść.
Choć publikacja skierowana jest do młodszego Czytelnika porusza bardzo ważne tematy. Na pierwszym froncie mamy oczywiście miłość oraz cala paletę emocji z nią związanych - strach przed odrzuceniem, nieśmiałość i nieporadność w relacji czy pokazaniu swoich uczuć, obawa utraty ukochanej osoby czy sprawienie jej przykrości. Szwedzka autorka pomiędzy wierszami ukazuje nam także chorobę przyjaciela Rolfa - Aramisa; troskę o niego oraz tolerancję i zrozumienie jakie panuje pomiędzy uczniami paryskiej szkoły. Och... nie da się także zapomnieć o malarstwie - bo to dzięki niemu Rolf znalazł inspiracje, by pokazać swe uczucia do Ofelii.
Tematyka książki wydaje się poważna, ale Autorka Eva Susso w subtelny sposób wprowadza nas w treść i prowadzi po poradach dla zakochanych (i nie tylko). Znajdziemy tu masę humoru i zabawnych dialogów, odrobinę refleksji i kilka cennych przemyśleń.
Czy wszyscy są sobie równi? Dlaczego musimy umrzeć? Kto decyduje o mojej przyszłości? Dziesięcioro dzieci opowiada o sytuacjach z własnego życia i stawia...
Podobno yeti mieszka w Himalajach. A co, jeśli żyje sobie w grocie gdzieś blisko nas? I to w dodatku nie sam? Kiedy Uno i Mati poszli pojeździć na...