reklama

Status: kochanka

Kiedy myślisz, że masz już wszystko, przeszłość powraca, by upomnieć się o twoje szczęście

Kasia nie chce dopuścić do tego, aby narzeczony i jego rodzina dowiedzieli się, że była kobietą do towarzystwa, dlatego postanawia raz na zawsze rozprawić się z przeszłością. Czy wystarczy jej odwagi, żeby pokonać przeciwności i uwierzyć, że prawdziwej miłości nie interesuje to, co było, tylko to, co będzie?

Informacje dodatkowe o Status: kochanka:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-01-20

Kup książkę Status: kochanka

Status: kochanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2023-04-09,

Znakomity przykład kobiety, która ma wszystko, a tak naprawdę nie ma nic. Oczywiście lepiej płakać w porshe, niż w polonezie, jednak w książce jest w fajny sposób pokazane, że niezależnie od statusu każdy może mieć podobne problemy.

IG: Czytomanka

👉Kasia, była call girl, jako partnerka miliardera opływa w luksusy, których mogą jej zazdrościć zwykli śmiertelnicy. Nie może jednak uwolnić się od myśli, że ukochany będzie chciał zamknąć ją w złotej klatce. Na domiar złego w jej życiu pojawia się były chłopak, który dobrze zna jej niechlubną przeszłość i nie cofnie się przed ujawnieniem prawdy, aby tylko dziewczyna do niego wróciła…

👉 Bardzo fajna książka. Tom 1, więc jestem ciekawa kolejnych części. Warto przeczytać - mocno wciąga!

„Kiedy wszyscy patrzą na wprost, ty zawsze patrz wyżej, dopiero wtedy możesz wyjść poza schemat.”

Widząc w mediach najbogatszych ludzi na świecie, wydaje się, że mają wszystko, co potrzebne jest, by być szczęśliwym. Prawda często wygląda zupełnie inaczej, gdyż okazuje się, że nie wszystko jest tak różowe, jak to wygląda z zewnątrz. Bohaterka książki „Status: kochanka” przekonuje się, że życie u boku miliardera nie jest łatwe.

Kasia Tobis jest dyrektorką w jednej z warszawskich firm ubezpieczeniowych, w której spełnia się zawodowo. Od prawie roku jej życie całkowicie się zmieniło, gdyż poznała Tomka Aperta (co ciekawe takie samo nazwisko nosi autorka tej powieści). Kasia nie afiszuje się z tym za bardzo i udaje się jej prowadzić normalne życie. Jej ukochany dba, żeby niczego jej nie brakowało i na każdym kroku okazuje jej miłość, zapewnia opieką, troskę i poczucie bezpieczeństwa.

Kasię męczy jeden problem. Otóż nikt nie wie, że kiedyś zarabiała na utrzymanie, jako call girl, gdy przeniosła się do stolicy ze swojej niewielkiej wsi. Teraz przeszłość ponownie puka do jej drzwi. Odżywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć, gdyż odzywa się jej były chłopak Marcin.

Spokój zaburza też burza medialna wokół jej osoby, po tym jak pewnego dnia wścibski fotograf robi jej zdjęcie, gdy ze swoją przyjaciółką sprzed lat, Sarą, pije kawę w jednej z kawiarni. Od tej pory wszyscy już wiedzą, że Tomasz Apert spotyka się z dziewczyną o dużo mniejszym statusie materialnym niż on. W tym momencie autorka doskonale pokazała mentalność społeczeństwa, które zbyt szybko ocenia to, co widzi i słyszy i wyciąga własne wnioski. Nikt nie bierze pod uwagę, że Tomasza i Kasię może łączyć miłość, a najczęściej mogą przeczytać o sobie, że chodzi o pieniądze. Ujawnienie tożsamości i wizerunku Kasi sprawia, że Tomek wraz ze swoją mamą, Barbarą, postanawiają uchronić dziewczynę przed konsekwencjami tego zdarzenia. Kasia jednak nie zamierza zbyt łatwo poddać się ich woli, gdyż boi się, że jej życie będzie przypominało życie w złotej klatce. Za wszelką cenę chce być niezależna, lecz nie uświadamia sobie, że życie u boku tak bogatego mężczyzny wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i ograniczeniami.

Przez większą część fabuła toczy się spokojnie, bez gwałtownych wydarzeń. Obserwujemy życie Kasi i jej dylematy związane z przeszłością, którą ukrywa przed narzeczonym. Nie potrafiłam całkowicie polubić tej kobiety, która zbliża się do trzydziestki, a zachowuje się jak zbuntowana nastolatka. Zawsze podkreśla, że nie lubi kłamstwa, oszukiwania, a swoimi działaniami przeczy sama sobie.

Tomek za to ujął mnie swoją postawą, gdyż widać, że bardzo zależy mu na narzeczonej i pragnie zrobić wszystko, by była szczęśliwa. Przeżycia, które były udziałem jego rodziny sprawiły, że teraz pragnie jak najlepiej chronić ukochaną osobę. Ona jednak często złości się na niego za podejmowane bez niej decyzje i nie próbuje zrozumieć jego intencji.

Bardzo też polubiłam Barbarę, matkę Tomka. To kobieta mądra, empatyczna, wyrozumiała, elegancka, z tzw. klasą. Nie wywyższa się, potrafi słuchać, doradzić i wysnuwać odpowiednie wnioski.

Pani Sylwia Apert debiutuje tą powieścią i to w bardzo dobrym stylu, chociaż nie jest to zbyt dynamiczna fabuła. Poprowadziła ją w interesujący sposób wykorzystując narrację pierwszoosobową, więc patrzymy na przebieg zdarzeń tylko z poziomu Kasi. Ciekawym zabiegiem było zastosowanie konstrukcji szkatułkowej, która zaznacza się w momencie, gdy bohaterka opowiada o sobie swojej psychoterapeutce, Ani. Powierza jej sekrety z przeszłości, szukając zrozumienia i uspokojenia wątpliwości oraz możliwości spojrzenia na swoją sytuację przez drugą osobą. W ten sposób dowiadujemy się, co wydarzyło się zanim poznała Tomka.

O niektórych osobach autorka tylko wspomina mimochodem, jakby przy okazji. Tak jest z byłym chłopakiem, Marcinem, o którym już na początku mówi nam Kasia, więc ta sprawa jest w trakcie, ale nie znamy początku tego epizodu. Pojawia się on rzadko i nie jest zbyt emocjonujący. Przybiera na sile trochę później, więc tego napięcia zabrakło mi podczas poznawania tej historii. Opowieść bardziej skupia się na życiu Kasi i jej przystosowaniu się do nowych okoliczności, a ten epizod zostaje na jakiś czas odsunięty.

Razem ze stworzonymi przez autorkę bohaterami wchodzimy w świat luksusowych przestrzeni, strojów, biżuterii, wykwintnego jedzenia, ale wraz z tymi przywilejami poznajemy też cienie takiego życia. Nie brakuje w niej różnych nastrojów, ale najczęściej są to wyważone opisy codzienności bohaterki, która wypełniona jest pracą, spędzaniem czasu z ukochanym, przyjaciółmi i próbami poukładania sobie życia w nowych warunkach.

Powieść zaliczona została do literatury kobiecej, ale są w niej elementy erotyczne, które nacechowane są pikantnymi szczegółami, lecz nie jest ich zbyt dużo, więc nie przytłaczają całej historii. Bez pruderii zostały opisane intymne relacje między głównymi bohaterami, pokazując ich wzajemne pożądanie, erotyczne życie i łączącą ich miłość, ale są trochę za długie. Pomijając jednak ten element, powieść prowadzi nas przez kolejne wydarzenia w sposób bardzo płynny i lekki.

Niestety nie ma zaznaczenia, że jest to tom pierwszy, więc byłam zawiedziona, że nie poznałam końca tej historii i muszę czekać na kontynuację, gdyż ostatni rozdział pozostawił mnie z ogromnymi emocjami.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Novae Res

Życie Kasi od jakiegoś czasu jest wręcz idealne. Jej partnerem jest Tomek, który jest miliarderem. Połączyła ich naprawdę szczera miłość, która dale szczęście obojgu. Pracuje w miejscu, w którym jest doceniania, w którym się spełnia. Stać ją na luksusowe rzeczy, które uwielbia i to nie dlatego, że dostaje je od chłopaka. Jednak nie wszystko jest tak doskonałe, jakby mogło się wydawać. Kobieta boi się, że utraci swoją niezależność, że zostanie zamknięta w złotej klatce, a do tego nie zamierza dopuścić. Niestety jej obawy to nie jedyny problem, z jakim będzie musiała się zmierzyć.
Będąc jeszcze na studiach, Kasia pracowała jako call girl. Ani Tomek, ani jego rodzina nic o tym nie widzą i tak miało zostać. Jednak przeszłość wraca i nie chce pozwolić o sobie zapomnieć, a na dodatek kobieta nie jest bezpieczna. Kto jej zagraża? Czy jej związek z Tomkiem jest zagrożony? Czy jej przeszłość wyjdzie na jaw?

Kolejny debiut, jaki ostatnio miałam okazję czytać i po raz kolejny okazuje się świetny. Uwielbiam, kiedy poznaje nowych autorów, a ich książki podobają mi się.
Mamy tu historię Kasi, którą poznajemy w czasie realnym, a jednocześnie kobieta chodzi na pewne spotkania, podczas których wraca do przeszłości. Dzięki temu pomału dowiadujemy się, jak wyglądało to, co się działo, zanim jej życie zaczęło być udane i stabilne, zanim poznała Tomka i się zakochał.
W książce znalazłam niebanalną historię, która mnie się podobała. Była ciekawa, wciągająca, pełna namiętności, tajemnic, sekretów, niedomówień. Autorka poruszyła kilka niełatwych tematów, a to sprawiło, że nie jest to tylko kolejny romans, który się przeczyta i się o nim zapomni.
Akcja dość sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które czasem potrafiły zaskoczyć. Mnie osobiście wciągnęła tak bardzo, że musiałam przeczytać ją od razu całą. Zakończenie natomiast sprawiło, że mam ogromną nadzieję na kontynuację.

Główną bohaterką jest Kasia. To kobieta z przeszłością, o której chciałaby zapomnieć. Z jednej strony znająca własną wartość, z drugiej momentami miałam wrażenie, że wcale nie jest taka pewna siebie, za jaką można by ją wziąć. To bohaterka, której nie da się ocenić, po przeczytaniu paru stron. Trzeba najpierw ją poznać, zagłębić się w jej przeszłość. Ogólnie ją polubiłam, chociaż nie zawsze zgadzałam się z decyzjami, jakie podejmowała.

„Status: kochanka” to według mnie świetny debiut, z którym spędziłam udany czas. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-02-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

RECENZJA?

Cześć w niedzielę.

Co powiecie na romans wieczorową porą?

,,Status:Kochanka", Sylwia Apert, wydawnictwo Novae Res.

W książce poznałam Kasię, która jest w związku z miliarderem i wiedzie szczęśliwe, luksusowe życie. Jednak myśli kobiety wracają do przeszłości, która może wypłynąć na powierzchnię i zakłócić  z trudem odbudowany spokój. Jak i wspólną przyszłość z Tomkiem.

,,Status:Kochanka" to debiut autorki, z którym bardzo miło spędziłam dwa wieczory. Książka napisana  jest w pierwszej osobie  co pozwala czytelnikowi poznać całą historie oczami Kasi.

Autorka w książce porusza dość kontrowersyjny temat, w którym osadza realia życia głównej bohaterki, a mianowicie przeszłość związana z call girl.

Fabuła dość intrygująca, którą czyta się z ciekawością. Autorka nie koloryzuje, otwarcie opisuje świat dotyczący sponsoringu.

Fabuła bardzo przypomina mi film, do którego oglądania często wracam  ,,Pretty Woman".

Zakończenie książki zapowiada kolejną cześć, po którą z pewnością sięgnę, gdyż na końcu zostałam z wieloma pytaniami, na które nie otrzymałam odpowiedzi.

Polecam.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-01-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Debiut literacki Sylwii Apert. Nie udało mi się znaleźć więcej informacji o tej autorce, poza tym, co zamieszczone jest na skrzydełku okładki. Książka do przeczytania jednego dnia. Główną bohaterką i narratorką jest Kasia, w przeszłości oferująca seks za pieniądze. ,,Przyjemnie łechtało moją próżność uczucie, kiedy jako studentka mogłam się czuć lepiej niż inni. U boku przystojny, fajny facet. Na szalejący tłum patrzyłam z loży VIP, najlepsze szampany lały się strumieniami i ten jego wzrok, który sprawiał, że wtedy nic nie istniało." Niechlubna przeszłość odbija się na jej dalszym życiu.

Nie jest to literatura wysokiego lotu. Nie wymaga  głębokiego skupienia, pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości.  Czytelników miały chyba zwabiać dokładne opisy aktów seksualnych. Strony z tymi opisami zostały oznaczone serduszkami. Pierwszy raz spotkałam się z tym. Fabuła mało odkrywcza. Kasia pracuje w korporacji, ale tak jakby w ogóle nie pracowała. Ma czas na  masaże, baseny, siłownie, spotkanie z koleżanką, obiady z matką swojego partnera, zabawy z mała Zosią i seks o każdej porze ze swoim milionerem. Kiedy pracowała w takim razie?   Nie musi odchodzić z pracy, a rozmyśla jakby ją wyrzucano. ,,No cóż, zawsze byłam przygotowana na to , że korpo kopnie mnie w kształtne dupsko w najmniej oczekiwanym momencie."

Dziwne, że piąty wśród najbogatszych Polaków, człowiek, który zatrudnia ludzi do wszystkiego, nie sprawdził przeszłości swojej przyszłej żony. I ten były chłopak o którym nic nie wiemy. Jakie relacje łączyły główną bohaterkę z nim, skąd znał jej przeszłość.

Zakończenie zupełnie nijakie, jakby szykowała się następna część. Jak będzie do wypożyczenia w bibliotece to przeczytam, ale kupować raczej nie będę. Opis na okładce zapowiada, że Kasia chce rozprawić się z przeszłością, ale nic o tym nie znalazłam na kartach tej książki.

Na plus ładne wydanie przez NOVAE RES, zachęcająca okładka, odpowiedni druk. Tytuł i zapowiedź treści brzmi interesująco i intrygująco.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Szczerbata śmierć