reklama

Star Trek. Rebelia

Powieściowa adaptacja filmu Star Trek. Rebelia w przekładzie znanej tłumaczki literatury fantasy i SF, Pauliny Braiter

Gratka nie tylko dla zagorzałych fanów uniwersum Federacji Zjednoczonych Planet

Wydaniu papierowemu towarzyszyć będzie przygotowana przez Audiotekę wersja audio w interpretacji Jacka Kawalca oraz e-book

Książka odpowiadająca ożywionemu zainteresowaniu kultowym światem Star Trek z okazji premiery kinowej filmu pt. W ciemność. Star Trek.

Kapitan Jean-Luc Picard nie zdawał sobie sprawy, że nadejdzie dzień, w którym będzie musiał złamać rozkazy Federacji w imię ,,mniejszego dobra". Jest gotów poświęcić życie swoje i załogi, chroniąc skrywany od pokoleń sekret Ba'ku, spokojnego i pokojowo nastawionego ludu. Okazuje się jednak, że niektórzy zapłacą każdą cenę, by posiąść tajemnicę wiecznej młodości. Załoga statku USS Enterprise staje przed poważnymi dylematami, a Picard musi zdecydować, czy powinien wypełnić swoje obowiązki, czy postąpić zgodnie z sumieniem i podszeptami serca. A czas ucieka...

Informacje dodatkowe o Star Trek. Rebelia:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2013-07-05

Kup książkę Star Trek. Rebelia

Star Trek. Rebelia - opinie o książce

Avatar użytkownika - nureczka
nureczka
Przeczytane:2014-06-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Będzie krótko. Fabularyzowana wersja jednego z kinowych odcinków Star Treka. Bardzo wierna scenariuszowi, ale dość płytka. To co w filmie aktorzy mogli dowiedzieć mimiką, gestem, intonacją, tutaj umknęło. Pozycja głównie dla fanów Star Treka. Aha, na uwagę zasługuje bardzo dobre tłumaczenie Pauliny Braiter.
Avatar użytkownika - byska1
byska1
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2014 ,
Książka jest filmową adaptacją filmu i tym samym tytule. Bardzo ciekawie napisana książka która przedstawia jak nienawiść może zniszczyć człowieka. Książka opowiada o planecie zamieszkiwanej przez lud Ba'ku, których bez ich wiedzy próbuje przesiedlić na inną planetę inny lud Son'a, z pomocą Federacji. Wokół planety krążą pierścienie które sprawiają że wszyscy przebywający na planecie ludzie stają się młodsi i zdrowsi. Lud Ba'ku nie interesuje się technologią, porzucili całą swoją wiedzę i doświadczenia technologiczne żeby żyć w spokoju. Aż tu nagle pojawiają się obcy ludzie którzy ich obserwują i którzy zbudowali wielki holodek żeby pod osłoną nocy przenieść całą wioskę na inną planetę tak żeby sami mieszkańcy się nie zorientowali w podstępie. Na ratunek Ba'ku przybywa statek Enterprise z kapitanem Jean-Lucem Picardem. Załoga statku odkrywa spisek i próbuje pomóc mieszkańcom planety wbrew rozkazom, ale zgodnie z własnym sumieniem. Zabierają mieszkańców w góry do jaskiń żeby Son'a nie mógł ich przenieść z ich planety. Gdy podczas walki jeden z Son'a zostaje trafiony fazerem i dr Crusher go bada to odkrywa że ma to samo DNA co Ba'ku. Okazuje się że Son'a to jest część ludu Ba'ku którzy sto lat wcześniej się zbuntowali i za pomocą technologii chcieli przejąć władzę nad swoim ludem i ze to zostali wygnani z planety i przez cały ten czas planowali zemstę na swoich rodakach. Koniecznie chcieli wrócić na planetę i nią rządzić, a przede wszystkim znów stać się młodymi. Po wykryciu tej tajemnicy lud Ba'ku chciał przyjąć z powrotem swoje dzieci do wspólnoty, ale niestety przywódca Son'a nie chciał skorzystać z propozycji, za bardzo zakorzeniona w nim była złość i nienawiść i za wszelką cenę chciał zniszczyć wszystkich Ba'ku. Kapitan Picard przekonał jednego z Son'a do pomocy i dzięki temu uniemożliwił zniszczenie całego ludu i powrót wszystkich Son'a na planetę do swoich domów i rodzin, niestety przywódca Son'a był tak zaślepiony nienawiścią że wolał zginąć niż wybaczyć wszystko i wrócić.
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung