Śmierć w mroku

Nora Roberts, tu jako J.D. Robb, wysyła bezkompromisową porucznik Eve Dallas do walki z uważającym się za wampira przestępcą... W pasjonującym opowiadaniu Mary Blayney tajemnicza moneta przenosi Amerykankę i przystojnego angielskiego arystokratę w przeszłość... Ruth Ryan Langan zabiera swoją bohaterkę, mieszkankę Nowego Jorku, na wakacje w góry Szkocji, gdzie czeka ją płomienny romans z potężnym panem wspaniałego zamku... A Mary Kay McComas umieszcza współczesną kobietę w alternatywnym świecie, by jej udowodnić, że nie zawsze jest lepiej tam, gdzie nas nie ma.

Informacje dodatkowe o Śmierć w mroku:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7648-314-6

Kup książkę Śmierć w mroku

Śmierć w mroku - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2012-09-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012,

W czasie ostatniego "nalotu" na zasoby biblioteczne wyciągnęłam z półki książkę mojej ulubionej amerykańskiej pisakri. Kogo? NIe będę pisać, bo to doskonale wiecie. Jak zauważyliście dosyć często pozycje Nory Roberts często goszczą na moim blogu. Nie inaczej jest dziś. Z tą różnicą, że nie jest to powieść, a zbiór czterech opowiadań i nie tylko w wykonaniu Nory Roberts.

"Śmierć w mroku" jak już wcześniej wspominałam jest to zbiór czterech opowiadań i nie tylko o tematyce kryminalnej, ale również fantastyki, romansu i obyczaju. Autorkami są : Nora Roberts, Mary Kay McComas, Ruth Ryan Langan oraz Mary Blaybey.

Pierwsze opowiadanie (moim zdaniem najlepsze) nosi tytuł "Śmierć w mroku" autorstwa Nory Roberts. Opowiada o kolejnym śledztwie porucznik nowojorskiej policji-Eve Dallas. Tym razem zostaje zamordowana bogata i rozpieszczona dwudziestodwulatka. Kobieta umiera  wykrwawiając się. Rany zostają zadane na szyi i przypominają ugryzienie wampira. Wszystkie drogi prowadzą do podziemnego lokalu, gdzie spotykają się fetyszyści wampiryzmu...

Drugie opowiadanie pt."Niezwykła przygoda" wyszło spod pióra Mary Blaybey. Tematem jest poszukiwanie znaczenia tajemniczej monety. Moneta zostaje wręczona młodej Amerykańskie przez tajemniczego "kustosza" muzeum. Amerykanka obecnie przebywa we Włoszech, i tu spotyka barmana, który jest bardzo zainteresowany monetą. Oboje bohaterów dziwną siłą zostaje przeniesionido przeszłości...

Trzecie nosi nazwę "Wieczna miłość" przedstawia nam historię Laurel, która podczas zwiedzania szkockiego zamku zostaje uprowadzona przez wojownika imieniem Con. Con utrzymuje, że Lauren jest jego zaginioną żoną. Czy tak jest? Czy namacalne podobieństwo kobiety do żony Cona ma szerszy sens?

Czwarte, którego tytuł to "Po drugiej stronie" odnosi się do życia Susan- gospodyni domowej, która wiecznie zabiegana nie ma czasu dla siebie i czuje, że nikt nie docenia jej zabiegów. Autorka Mary Kay McComas przenosi kobietę do alternatywnego świata, by jej udowodnić, że nie zawsze jest tam, gdzie jej nie ma....

Cztery opowiadania, cztery gatunki, cztery bohaterki, cztery cele. Przeczytałam wszystkie i nie było dla mnie zaskoczeniem, że najbardziej przypadły mi do gustu pierwsze i trzecie opowiadanie. Wiadomo, mam sentyment do Eve Dallas. Natomiast los Laurel był fantastyczną fikcją.. Znajduje się w czasach współczesnych, by za chwilę za sprawą Cona być w latach średniowiecza. Musi zapanować nad swoim strachem, uczuciami, które się budzą, choć są zakazane i musi znaleźć sens jej podróży w czasie.

Nie dziwi mnie fakt dlaczego wszystkie panie postanowiły wydać książkę pod sztandarem Nory Roberts. Same, by nie osiągnęły takich nakładów wydań. Ja sugerowałam się nazwiskiem widniejącym na okładce, nie czytałam opisu. Aczkolwiek historię są ciekawe, a język przykładny.

Mam jeden podstawowy zarzut, mianowicie, na postawie każdego pomysły na te "mini" powieści, można by pokusić się o napisanie czegoś bardziej obszernego. U Nory Roberts zabrakło mi tych zaułków śledztwa, do których zdążyłam się przyzwyczaić. Za szybko poznałam zabójcę dziewczyny i tylko czekałam, jak zostanie mu udowodniona wina.

Podsumowując. Książka mnie nie powaliła, ale jest dobrą pozycją i dlatego dostaje czwórkę.

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2016-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Jak zwykle ograniczyłam się do przeczytania opowiadania "Śmierć w mroku" J.D. Robb. Bogata, rozpuszczona celebrytka, która słynęła z bycia znaną, rekompensując sobie nieszczęśliwe dzieciństwo ciągłymi imprezami, uwierzyła w wizję nieśmiertelności. Poznany w klubie szaleniec uważający się za wampira, opętał ofiarę do tego stopnia, że pozwoliła mu się zabić by żyć wiecznie. Ofiarę znaleziono pozbawioną krwi ze śladami ugryzień na szyi. Eve Dallas i Delia Peabody podążają nocnym szlakiem ofiary i trafiają do podziemnego klubu prowadzonego przez mrocznego Doriana, jednak mężczyzna ma alibi. Dallas nie byłaby sobą, gdyby w mig nie rozgryzła umysłu socjopaty, który tak przypomina jej ojca i do spółki z Roarkiem szuka haków na Doriana. Krótkie opowiadanie, ale fajnie i szybko się czyta w przerwach między solidniejszymi pozycjami. Ekipa Dallas, Roarke, Peabody i McNabb jak zwykle bawi swoimi przekomarzaniami, trochę zabrakło mi zgryźliwego Summerseta, jedna krótka scena z jego udziałem to za mało. Muszę w końcu przeczytać zaległe książki z serii "In death", bo już 3 kolejne tytuły wydane w PL, a ja w lesie z czytaniem.
Avatar użytkownika - dona
dona