reklama

Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące

Cała prawda o tym, jak żyć - z uśmiechem!

Trzymamy w ręku nie tylko zbiór felietonów kultowego artysty, ale również napisany w humorystyczny sposób poradnik, a właściwie antyporadnik (a może i to, i to?). W każdym razie artysta komentuje naszą rzeczywistość w sposób czasem złośliwy, czasem dobroduszny, ale zawsze dowcipny. Używa do tego celu także kawałów i niezwykle celnych aforyzmów.

To zaskakujący prezent dla kogoś, kto serio podchodzi do życia. A dla żartownisiów - nareszcie prawda o życiu!

Niech miłosierna Czytelniczka / miłosierny Czytelnik z politowaniem przyjmie te produkty mojej chorobliwej twórczości. Jeśli jednak Sama/Sam jest nosicielem śmiechowirusa, dobrze zrozumie mój egoistyczny cel - rozbawienie Jej/Jego za wszelką cenę. Alosza Awdiejew

Informacje dodatkowe o Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat bóg

Kup książkę Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące

Iwanow pomyślał. Spodobało mu się to, więc pomyślał jeszcze raz.

Człowiek - stworzony na podobieństwo Boga - nie ma nic wspólnego z pieniędzmi. Im więcej pieniędzy, tym mniej człowieka.

Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące - opinie o książce

Sądziłam, że pod tytułem "Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące" będzie tylko kupa śmiechu, znając poczucie humoru Aloszy Awdiejewa. Pamiętam go z wielu rozrywkowych programów telewizyjnych a nawet z ról teatralnych. Jednak, po słowie śmiechowirus, jest w tytule ciąg dalszy no i właśnie to są dodatkowe rozważania autora na tematy poważniejsze.
Alosza Awdiejew urodził się jako Rosjanin, w latach sześćdziesiątych przybył do Polski a w latach dziewięćdziesiątych otrzymał polskie obywatelstwo, więc jako obywatel obu narodów pokazuje nam różne ciekawostki i przemyślenia.

"Iwanow pomyślał.
Spodobało mu się to, więc pomyślał jeszcze raz."

Książka napisana jest w dosyć ciekawy sposób, jest podzielona na cztery rozdziały, które dodatkowo autor podzielił na dodatkowe podtematy. Czyta się bardzo lekko i szybko, a czytanie sprawia wiele radości z podawanych tu przykładowych żartów, ale jednocześnie zmusza nas do refleksji. Porównuje życie w Rosji i Polsce, ale nie tylko, gdyż zestawia wyobrażenia obecnej młodzieży i swoje z dawnych lat, okazuje się, że mimo niby wysokiego współczynnika wykształconych ludzi, nie do końca można ich określić, że maja dużą wiedzę. Po prostu skupiają się na innych celach.

"W moich czasach wstyd było przyznać, że się nie zna Szekspira lub nie słucha Bacha. Dziś niektórzy nie tylko nie czują żadnego wstydu z tego powodu, ale nawet odczuwają coś w rodzaju dumy, że nie tracili czasu na takie nudy na pudy."

Przeplata swoje przemyślenia i zmyślenia (jak sam to określa) humorem, przysłowiami i sentencjami. Książka jest napisana w sposób czytelny, dość zabawny chwilami i przystępny, szybko się czyta i praktycznie każdy powinien ją zrozumieć. Mimo tematów trudnych i poważnych autor jakby ją zmiękcza humorem, co powoduje uśmiech przy czytaniu. Możemy tu znaleźć wskazówki i porady na każdy temat, możemy poczytać, o miłości, nienawiści, aż po politykę, bo przecież wszyscy się na tym znamy a jak to mówią, gdzie dwóch Polaków tam trzy partie. Bardzo mi się podobało jedno zdanie, które chcę wam jeszcze zacytować. Zresztą, gdybym chciała przedstawić najciekawsze cytaty, to trzeba by było zacytować niemal całą książkę...

"Nie żartuj nigdy z idioty, bo może mieć znajomych w Belwederze."

Polecam wam te pozycję, bo jest warta tego aby się z nią zapoznać. I może zarazić się śmiechowirusem...

Pigułki rozweselające. Zabawne powiedzonka ratujące przed smutkiem
Alosza Awdiejew0
Okładka ksiązki - Pigułki rozweselające. Zabawne powiedzonka ratujące przed smutkiem

Dla wszystkich, których kochasz albo nie! Opakowanie Pigułek... wystarcza na cały rok, ale już pierwsza dawka rozśmiesza. W dodatku natychmiast...

Polak z wyboru czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą. Wspomnienia
Alosza Awdiejew0
Okładka ksiązki - Polak z wyboru czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą. Wspomnienia

Dwie strony życia, dwa ustroje - jeden niesamowity los Człowiek orkiestra, człowiek instytucja, kochany przez publiczność Alosza Awdiejew opowiada o tym...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski