Smerfy i dzieci

Nowa przygoda słynnych Smerfów, niezwykłych istot z zaczarowanego lasu. Smerfom kończy się zapas soli, muszą więc wybrać się do odległej kopalni, gdzie od wieków wydobywają tę przyprawę. Tak zaczyna się seria niesamowitych zdarzeń, podczas których niebieskie skrzaty trafią do miasta, wylądują w lochu i wyjaśnią tajemnicę sprzed lat. Jak zakończy się niebezpieczna wyprawa Smerfów do świata ludzi? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Informacje dodatkowe o Smerfy i dzieci:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-08-09
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Les Schtroumpfs Lombard - Tome 40 - Les Schtroumpfs et les enfants perdus

Kup książkę Smerfy i dzieci

Smerfy i dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-08-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

SMERFY I WIELKA WYPRAWA

Są nowe ,,Smerfy". No i dzieciak we mnie cieszy się z tego faktu, jak choroba. Bo może to i seria kontynuatorów, może i to, co najlepsze zostało za nami wraz z odejściem Peyo, ale nadal jest to fajne, nadal całkiem dobre i nadal ujmujące. Więc sięgam, bawię się i chcę więcej. Bo nowi twórcy dają radę, ładnie składają hołd klasyce i kontynuują ją starając się nie zatracić jej charakteru. I całkiem dobrze im się to udaje, a ten najnowszy, czterdziesty z kolei, album, w oryginale wydany ledwie niespełna rok temu, po raz kolejny to potwierdza, choć jest pewnym spadkiem formy.

Na Smerfy czeka kolejna przygoda. I kolejna wyprawa. Tym razem kończący się zapas soli, zmusza małe, niebieskie stworzonka do wyprawy do odległej kopalni. A że droga jest długa i wiedzie przez różne miejsca - a tuż obok jest miasto - czeka ich wiele niezwykłych wydarzeń i... pomoc biednym dzieciom! A na tym nie koniec!

Invincible. Tom 8
Okładka ksiązki - Invincible. Tom 8

Kolejny, ósmy już zbiorczy tom przygód Marka Graysona, znanego w superbohaterskim świecie jako Invincible. Jak zwykle znajdziemy tu dużą dawkę emocji...

Akademia malucha. Zabawy z kołem
Okładka ksiązki - Akademia malucha. Zabawy z kołem

Akademia Malucha to edukacja z wyobraźnią! W ramach serii proponujemy książeczki przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Gruby obrys  ułatwia...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung