reklama

Smerfolimpiada 11

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów zawiera trzy opowieści: Smerfolimpiada, Wielkanoc u Smerfów i Plac zabaw dla Smerfów.

W wiosce Smerfów tylko Osiłek uprawia sport, nie może więc z nikim rywalizować w biegach, skoku wzwyż czy rzucie młotem. Razem z Papą Smerfem postanawiają to zmienić i zorganizować Smerfolimpiadę! Czy jednak przyzwyczajone do leniuchowania i obfitego jedzenia niebieskie skrzaty będą chciały ćwiczyć i przejść na dietę, żeby przygotować się do zawodów? Smerfy przekonają się też, jak niebezpieczne mogą być wielkanocne jajka i czemu nie należy się bawić w nieznanych miejscach!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Informacje dodatkowe o Smerfolimpiada 11:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-06-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

IGRZYSKA SMERFÓW

Chyba żaden komiks wydany w naszym kraju nie kazał na siebie czekać tak długo, od chwili jego zapowiedzi, jak właśnie ten. Pamiętam, jak byłem dzieckiem i jak kupowałem wówczas albumy z przygodami Smerfów. To wtedy, w roku 1998, czyli dokładnie dwadzieścia lat temu, na końcu „Zupy ze Smerfów” zapowiedziano „Smerfolimpiadę”. Komiks ten jednak się nie ukazał… aż do dziś, kiedy to trafia na księgarskie półki dokładnie w trzydziestopięciolecie swojego pierwszego wydania. Czy warto było na niego czekać? Absolutnie tak, bo jak każde z dzieł Peyo, także i on dostarcza niesamowitej rozrywki, która kupi serca zarówno najmłodszych, jak i najstarszych czytelników.

Co na nich wszystkich czeka w środku? Jak w wielu innych tomach, tak i w tym kilka krótkich opowiastek z małymi niebieskimi stworkami. W pierwszej z nich, tytułowej, Osiłek próbuje znaleźć rozwiązanie gnębiącego go problemu. Lubi ćwiczyć, ale nie ma z kim. Z pomocą Papy Smerfa chce zorganizować Smerfolimpiadę, jednak rodzi to kolejne kłopoty, bo czy inne Smerfy, tak bardzo niechętne do wysiłku, zechcą zaangażować się w sportową rywalizację i związane z tym wyrzeczenia?
W kolejnym komiksie „Wielkanoc u Smerfów” z okazji tytułowego święta niebiescy bohaterowie chcą dać Papie Smerfowi jajko w prezencie. Zaczyna się jednak rywalizacja, kto będzie miał lepsze. Całość wieńczy natomiast „Plac zabaw dla Smerfów”, gdzie Smerfy przekonują się, że ich ławki, huśtawka etc. się zepsuły. Jak wiadomo coś trzeba z tym zrobić, żeby nadal cieszyć się chwilami odpoczynku.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/04/przygody-smerfow-11-smerfolimpiada-peyo.html

Moje bajeczki o Smerfach
Peyo .0
Okładka ksiązki - Moje bajeczki o Smerfach

Aż sześć niezwykłych opowieści ze świata smerfów w jednej książeczce! Sięgnij po te zabawne, a czasem wzruszające i pouczające historie z...

Smerfuś, tom 12
Peyo .0
Okładka ksiązki - Smerfuś, tom 12

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów. W magiczną noc pełni niebieskiego księżyca do wioski Smerfów przylatuje...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung