To seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i odkrywania świata.
Kolejne książeczki to kolejne niespodzianki. Zabawne wierszyki, sympatyczne postacie, barwne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze odkrywają przed dziećmi świat przyrody i świat wyobraźni, świat przygód i świat emocji.
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-08-22
Kategoria: Edukacyjne
ISBN:
Liczba stron: 22
"Czy to jest moje? Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe" to książeczka, w której znalazły się sympatyczne wiersze Zbigniewa Dmitroca, polskiego poety...
"Czemu biały miś polarny nie jest bury ani czarny?", dlaczego "pies nie może żyć bez ludzi", a "kozy strasznie są łakome"...
Przeczytane:2018-09-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Książeczki z Akademii Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont towarzyszą nam już od pewnego czasu, umilając dosłownie każdy dzień, kiedy czytamy leżąc na podłodze. Uwielbiam całe wykonanie tej serii. Grube kartonowe karty z zaokrąglonymi bokami idealnie sprawdzają się przy czytaniu dla maluszka. Moja córcia właśnie skończyła 8 miesięcy i bardzo żywo reaguje na książeczki z tej serii, lubi zarówno słuchać, oglądać i... niestety smakować.
Książeczki, jak wspomniałam, są bardzo solidne i ładnie wykonane. Ilustracje trafiają w nasze gusta, są po prostu prześliczne, kolory, kształty, wszystko jest świetne i wyraziste. Najbardziej przykuwają uwagę pomysłowe żółte okienka, aż chce się ich dotykać, zaglądać przez nie, przewracać strony. Dla mnie pomysł bomba! Taka mała rzecz, a jakże cieszy. Okienka są na tyle wyjątkowe, że przy każdej z posiadanych przez nas pozycji czymś się różnią, jest to zależne od pomysłu na element, który będą podkreślać przez cala historię. W przypadku recenzowanych teraz książeczek z nowości, jest to plaster miodu oraz okrągłe okienko w owocach i warzywach.
Naturalnie bardzo ważną składową książeczek jest ich treść w formie małych, rymowanych wierszyków, prowadzących nas przez całą książeczkę. Czyta się je płynnie, zachęcają do modulowania głosu, bardzo łatwo nauczyć się ich na pamięć, więc i przyjemniej można przedstawiać opowiastkę maluszkowi. Ważniejsze słówka są podkreślone za pomocą pogrubienia oraz drukiem z dużych liter.
Książeczka „Słodki domek” opowiada historię pracowitych pszczółek, które postanowiły zrobić sobie gniazdo na drzewie. Na każdej stronie widzimy innych okolicznych mieszkańców, którzy bardzo się dziwują nad poczynaniami pszczółek. Niektórzy są wzburzeni, inni niezadowoleni z hałasu, ale większość jest zaciekawiona, lub bardzo zainteresowana ich miodkiem. Każda nazwa zwierzątka jest wytłuszczona i zapisana dużymi literami. W tej pozycji uświadczymy zupełnie innego stylu, zarówno przedstawienia świata (ilustracje zajmują całe strony), jak i kolorowania. Tutaj przychodzą na myśl zdecydowanie kredki świecowe. Przyznam, że zastosowana technika wygląda interesująco i sprawia ogólnie bardzo pozytywne wrażenie. Dla nas się bardzo spodobała, a w szczególności okienko o tak nietypowym kształcie.
Pozycje z Akademii Mądrego Dziecka są warte uwagi, zarówno przez ich staranne wykonanie oraz dbałość o ilustracje, jak i treść. Doskonale nadają się już dla najmłodszych słuchaczy, szczególnie dzięki rytmicznemu tekstowi, który wpada w ucho maluszka. Bardziej świadome brzdące z uwagą będą obserwować obrazki i spoglądać rodzicowi z uśmiechem w oczy. Moja córeczka już od dawna zasłuchuje się w podobne pozycje, a te nowości weszły w nasz codzienny repertuar. Po prostu są bardzo dobre i z przyjemnością po nie sięgam. Cena również jest niezwykle zachęcająca – widziałam je po około 14 zł za sztukę, więc można śmiało zaopatrzyć się w różne pozycje. Ja wiem, że to nie pierwsze, ale też nie ostatnie w naszej biblioteczce.
http://www.bookparadise.pl/2018/08/co-by-tu-zjesc-oraz-sodki-domek.html