Ślad wody

Pierwszy tom serii skierowanej do dorosłego czytelnika, osadzonej w świecie dawnych Słowian
Seria "ŚLADY LESZEGO"  będzie się składać z 10 niezależnych opowiadań.

"Ślady Leszego" to opowieści tylko pozornie o bogach i demonach. Przede wszystkim to historie o ludziach uwięzionych w potrzasku między jednym i drugim. To też opowieści o samotności, odrzuceniu i gniewie, który potrafi być tak wielki, że wreszcie musi spłonąć we własnym żarze. To również historie o tym, że czasem łatwiej mierzyć się z demonami atakującymi w ciemnym lesie niż z tymi, które czają się w ludzkiej duszy. Na szczęście są sposoby, by pokonać jedne i drugie.

Bohaterką pierwszego tomu pod tytułem "Ślad wody" jest Gniewicha. Nie jest piękna. Nie jest nawet miła. Nie jest bogata i nie dysponuje żadną magią. Jest niemal tak zwyczajna, że aż nudna. Ma jednak pewną ważną cechę. Jest niebywale inteligentna. Czy to wystarczy, by przetrwać w świecie Stworzy?

Informacje dodatkowe o Ślad wody:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Ilustracje:TUTUconcept

Tagi: slavic slavicbook słowiańskie

Kup książkę Ślad wody

Ślad wody - opinie o książce

Magdalena Zawadzka-Sołtysek „Ślad wody”, audiobooka czyta Wojciech Żołądkowicz.

Ta króciutka książka to pierwsza część cyklu „Ślady Leszego”, wysłuchałam tego opowiadania z zapartym tchem i bardzo się cieszę, że kolejne części mam pod ręką, zaraz zabieram się do słuchania!

„Ślad wody” to opowieść pełna słowiańskiej mitologii, mamy tu trochę starodawnych zwyczajów, trochę folkloru, pojawiają się Rusałki, Wodniki, jest i Leszy – dzieje się sporo! A to dopiero wstęp!

Jako fanka Słaboniowej jestem na tak i bardzo mnie ciekawi, co będzie dalej.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2022-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Gra bogów
Magdalena Zawadzka-Sołtysek0
Okładka ksiązki - Gra bogów

" "Gra Bogów" to opowieść rozgrywającą się w surowym świecie wikingów. Północne osady, fiordy, rozszalałe sztormem morze, a wśród nich bardzo młodzi: Sigurd...

Czerwony kur
Magdalena Zawadzka-Sołtysek0
Okładka ksiązki - Czerwony kur

Zbliża się święto Kupały, ale gdy z nieba leje się potworny żar, brakuje wody i wszystko usycha na polach, może się okazać, że Kwiat Paproci nie zakwitnie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski