Skarby śniegu

Skarby śniegu to najpopularniejsza książka autorki. Opowiada o rodzinie mieszkającej w szwajcarskich Alpach i dramacie, jaki wydarzył się tam pomiędzy dziećmi. Ukazuje zmieniające się postawy małych bohaterów, dojrzewanie do wybaczenia, poświęcenie.

Informacje dodatkowe o Skarby śniegu:

Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-85435-40-9

Kup książkę Skarby śniegu

Skarby śniegu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Lucien i Annette kłócą się, a wszystko skupia się na niewinnym braciszku Annette-Danim. Lucien udaje, że chce zrzucić z urwiska kota Daniego, ale kot wyrywa sie i drapie chłopca, wiec Lucien faktycznie go puszcza. Dani pragnąc ratować ulubione zwierzątko, schodzi w dół. Niestety obsuwa sie i spada. W rezultacie tak niefortunnie łamie nogę, że po zdjeciu gipsu jest ona wyraźnie krótsza od drugiej nóżki chłopczyka. Winny wypadkowi Lucien modli się gorąco o uzdrowienie Daniego. Kiedy słyszy, że w mieście jest chirurg, który leczy takie przypadki, nie bacząc na niebezpieczeństwo, przeprawia się przez przełęcz w górach i sprowadza doktora. Po długim czasie spędzonym w szpitalu, Dani wraca do domu już zupełnie zdrowy.
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2023-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023, Mam,

Klasyka literatury dziecięcej. Akcja toczy się w Szwajcarii w podgórskiej miejscowości. Życie rodziny diametralnie zmienia się, gdy pięcioletni Dani wpada w przepaść, aby ratować swojego kotka.

Jest to opowieść o miłości i przebaczeniu, dojrzewaniu, bardzo ciepła i wzruszająca.

Książka po raz pierwszy została wydana ponad siedemdziesiąt lat temu, może się trochę zestarzała, ale przekazuje młodemu czytelnikowi takie wartości jak przyjaźń, miłość i bezinteresowna pomoc i że każdy może się poprawić i zadośćuczynić złu, które popełnił.

Kotek niespodzianka
Patricia St. John0
Okładka ksiązki - Kotek niespodzianka

Pobiegła dróżką do zakrętu - i stanęła jak wryta. W jednej chwili zapomniała o Marku i babci. Przed nią była tylko woda. Prowadząca wzdłuż skał ścieżka...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski