Simon kontra reszta homo sapiens

Wzruszająca opowieść, która strona po stronie coraz mocniej ogrzewa serce

Szkoła średnia, paczka przyjaciół, pierwsze zauroczenia i trudny etap odkrywania własnej tożsamości... Wraz z 16-letnim Simonem Spierem poznajemy świat nastolatków, który jest znaczenie bardziej skomplikowany niż za czasów młodości ich rodziców.

Simon nie powiedział jeszcze nikomu o swojej homoseksualnej orientacji. Prawdę zna jedynie zagadkowy Blue, z którym nastolatek od pewnego czasu wymienia maile. Z każdym kolejnym listem ich relacja staje się coraz bliższa. Jednak korespondencja wpada w niepowołane ręce i ktoś zaczyna szantażować Simona, grożąc ujawnieniem nie tylko jego sekretu, ale również tajemnic Blue. Żeby zapobiec katastrofie, Simon musi wyjść ze swojej strefy komfortu.

Zabawna, mądra i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie i pierwszej miłości. Autorka, Becky Albertalli, z wrażliwością i humorem przedstawia rzeczywistość młodych ludzi mierzących się z wyzwaniami, które stawia przed nimi świat i własna emocjonalność. To książka dla wszystkich, bez względu na wiek i życiowe doświadczenia, będąca uniwersalną lekcją wrażliwości i empatii. Na jej podstawie nakręcono hitowy film ,,Twój Simon".

Informacje dodatkowe o Simon kontra reszta homo sapiens:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2024-08-14
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Simon vs. the Homo Sapiens Agenda

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Opowieści o szkole dla dzieci i młodzieży Relating to adolescence / teenage years Interest age: from c 16 years

Kup książkę Simon kontra reszta homo sapiens

Simon kontra reszta homo sapiens - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Simon kontra reszta homo sapiens" autorstwa Becky Albertalli to niezwykle ciepła książka, otulająca serca czytelników niczym milusi kocyk w chłodne wieczory.

Całość napisana jest przyjemnym językiem, przez co czyta się ją ekspresowo. Autorka porusza w fabule wiele ważnych, życiowych i mądrych wątków. Podoba mi się, jak Albertalli opisuje ludzką naturę i podchodzi do tematu homoseksualizmu. Wszystko wypada bardzo naturalnie, momentami może nawet cukierkowo, ale to wszystko sprawia, że powieść tę chce się czytać, a nawet do niej wracać.

Jednak ,,Simon kontra..." to przede wszystkim bohaterowie. Genialnie wykreowani, ludzcy, pełni emocji, młodzieńczego uroku i marzeń. Autorka świetnie uchwyciła moment dojrzewania Simona, zmiany jego emocji i to, jak rozkwita, gdy wreszcie może pokazać światu, kim naprawdę jest, bo przecież już nic nie ma do stracenia, a prawda i tak wyszła na jaw. Zresztą Blue i cała reszta także są genialni, i po prostu nie da się ich nie lubić.

Styl Albertalli jest jedyny w swoim rodzaju i nie do podrobienia. Zakochałam się w historii Simona i z całą pewnością jeszcze niejednokrotnie do niej wrócę, gdy będę potrzebować otulić swoje serce ciepełkiem.

Weź do rąk ,,Simon kontra reszta homo sapiens" i daj się porwać tej historii. Niech szczelnie otuli Twoje serce i rozpali w nim ogień. Serdecznie POLECAM!

"Simon kontra reszta homo sapiens" to przyjemna młodzieżówka, w której znajdziemy nie tylko licealne dramy, kłótnie z przyjaciółmi, samotność, ale również pierwsze miłości i poszukiwanie siebie.

W życiu Simona zaczyna sporo się dziać i autorka to świetnie opisuje.

16-latek pisze maile z tajemniczym Blue. Jednak jego korespondencja dostaje się w niepowołane ręce i aby nadal utrzymać swoje tajemnice ulega szantażowi.

Niestety przez to zaczynają szwankować relacje z przyjaciółmi i rodziną. Do tego Blue mimo próśb nie chce odkryć przed Simonem swojej tożsamości.

Jednak dzięki wsparciu które otrzymuje przejście przez trudne chwile staje się łatwiejsze.

Podoba mi się to, że "Simon kontra reszta homo sapiens" ma w sobie przekaz. Nie jest tylko lekką i uroczą młodzieżówką.

Nie mogłam się doczekać aż Simon odkryje tożsamość Blue. Razem z chłopakiem przeżywałam kłótnie z przyjaciółmi i samotność jaką odczuwał. Mimo wszystko otrzymał wsparcie jakiego potrzebował ?

Jeśli szukacie książki, która nie tylko Was rozbawi, ale również skłoni do rozważań na temat własnych zachowań to polecam poznać historię Simona ?

Simon oraz inni homo sapiens
Becky Albertalli0
Okładka ksiązki - Simon oraz inni homo sapiens

Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez...

Kate in Waiting
Becky Albertalli0
Okładka ksiązki - Kate in Waiting

Wbrew powszechnemu przekonaniu najlepsi przyjaciele Kate Garfield i Anderson Walker nie są od siebie uzależnieni. Przejażdżki jednym samochodem na próby...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski