reklama

SHIKI: TOM 5

Nie mogąc znaleźć dobrego sposobu na przekonanie mieszkańców Sotoby o istnieniu Powstałych, zdenerwowany doktor Ozaki kłóci się z Seishinem. W tym samym czasie Natsuno Yuuki, zaatakowany wcześniej przez Tooru, próbuje pomóc rodzeństwu Tanaka w ucieczce.

Informacje dodatkowe o SHIKI: TOM 5:

Tłumaczenie: Sara Schoeneberg

Kup książkę SHIKI: TOM 5

SHIKI: TOM 5 - opinie o książce

NASTROJOWY HORROR O WAMPIRACH

"Shiki" to manga prosta, a na pierwszy rzut oka także dziwna, jednak przede wszystkim to po prostu dobry, nastrojowy horror. Lekki i niezobowiązujący, niczym zbytnio nie zaskakujący, ale serwujący czytelnikom dokładnie to, czego oczekują od opowieści tego typu. Jest akcja, jest tajemnica, kilka znakomitych scen też się znalazło. Czy trzeba czegoś więcej?

W Sotobie umierają kolejni ludzie, którzy najpierw dostają anemii, a potem nieuchronnie zmierzają prosto do grobu. Sytuacja z każdym dniem staje się coraz dziwniejsza i bardziej niepokojąca, mieszkańcy nie wiedzą co myśleć, a na dodatek wielu z nich wyjeżdża z miejscowości w dziwnych okolicznościach. Część z nich prosi Ozakiego, tutejszego lekarza, by wyjaśnił im co się dzieje. Ten zna prawdę, jednak wiedząc, że nikt nie uwierzy mu w istnienie Powstałych, którzy wysysają ludziom krew, stara się podtrzymać ich wiarę w epidemię i przekonać do kremowania zwłok. Tylko czy zalecane przez niego środki ostrożności wystarczą? Kto jeszcze padnie ofiarą Powstałych? I czy ludzie zdołają pokonać wroga?

Całość mojej recenzji na blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/05/shiki-5-fuyumi-ono-ryu-fujisaki.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung