Sherlock, Lupin i ja

Co by się stało, gdyby Sherlock Holmes i Arsen Lupin byli najlepszymi przyjaciółmi w czasach młodości, zanim jeszcze stali się najbardziej znanym detektywem i złodziejem wszech czasów Irena Adler, sprytna i rezolutna przyjaciółka, opowiada nam niesamowite przygody Holmesa i Lupina oraz zagadki, które razem rozwiązują. W pierwszym tomie bohaterowie rozwiązują swoją pierwszą zagadkę. Jest rok 1870. Troje przyjaciół spędza wakacje nad morzem. Jednak ich beztroskie odpoczywanie kończy się szybko, a dzieci zostają wciągnięte w kryminalną grę: na plaży zostaje znalezione ciało mężczyzny, ginie cenna kolia, a nad dachami miasta pojawia się tajemniczy mężczyzna. Policja zaś gubi się w poszlakach. Sherlock Holmes, Arsen Lupin i Irena Adler rozpoczynają śledztwo na własną rękę. Tak rozpoczynają się przygody bohaterów.

Informacje dodatkowe o Sherlock, Lupin i ja :

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Sherlock, Lupin i ja

Sherlock, Lupin i ja - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-11-23, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
PRZYGODY MŁODEGO SHERLOCKA HOLMESA Któż z nas nie zna najlepszego detektywa w historii? Sherlock Holmes cieszy się niesłabnącą popularnością już od niemal 130 lat, wciąż pojawiając się a to na ekranach kin, a to w serialach, to znów książkach, a nawet komiksach i grach. Powstała także seria powieści dla dzieci, która ukazuje losy nastoletniego Sherlocka i dwójki jego przyjaciół, którzy przeszli do legendy. Seria udana i ciekawa, potrafiąca przynieść wiele rozrywki nawet dorosłym czytelnikom. Irene Adler ma dwanaście lat i wakacje roku 1870 spędza Saint-Malo. Tak się jednak składa, że jednocześnie w mieście przebywa dwóch nieco od niej starszych chłopców, których los postawi na jej drodze. Pierwszym z nich jest Sherlock Holmes. Za kilka lat zostanie sławnym na cały świat detektywem, ale w chwili obecnej jest niezwykle mądrym i dociekliwym nastolatkiem zainteresowanym piratami. Drugi to Lupin, a właściwie Ars?ne Lupin, ale kto by chciał być nazywany takim imieniem? Obecnie jest kolejnym zwykłym-niezwykłym nastolatkiem, chociaż w przyszłości zostanie (nie)sławnym złodziejem/dżentelmenem. Irene pasuje do nich znakomicie - buntownicza, inteligentna, mądra i wygadana. Ale czy któreś z nich mogłoby sądzić, że wpakują się razem w kryminalną aferę? Kiedy znika diamentowa kolia, morze wyrzuca na plażę zwłoki, a na dachach widywana jest dziwna postać, trójka dzieci angażuje w prywatne śledztwo, które przerasta miejscowych stróżów prawa... Powieści i opowiadania o przygodach Sherlocka Holmesa nigdy nie były opowiedziane z jego perspektywy. To jego drogi przyjaciel Watson spisywał zawsze to, co spotykało detektywa, kto jednak mógłby załapać za pióro, w czasach, kiedy ci dwaj jeszcze się nie znali? Wybór padł na Irene Adler, postać, z którą łączyły Sherlocka pewne romantyczne więzy. Co ciekawe w książkach Conan Doyle'a pojawiła się ona tylko raz, w jednym opowiadaniu. Resztę dopisała tradycja, czyniąc ją jedną z najważniejszych postaci holmesowego kanonu. A teraz także i narratorką/autorką nastoletnich przygód tego bohatera. Kto kryje się za jej postacią? Pomysł na połączenie losów trzech bohaterów literackich w opowieści dla młodzieży narodził się w głowie włoskiego pisarza Pierdomenico Baccalario, autora chociażby ,,Ulyssesa Moore'a", a całość wykonał pisarz kryminałów dla młodych czytelników, Alessandro Gatti (,,Kieliszek trucizny"). Jak wyszło? Bardzo ciekawie, bo choć to utwór dla dzieci, zdecydowanie powstał z fascynacji tematem, a puszczenie oka do starszych czytelników, którzy znają przygody Sherlocka i Lupina dodaje całości smaku. Poza tym sama fabuła, wraz z zagadką i młodzieżowymi przygodami, jest naprawdę udana, a lekki styl spodoba się młodym odbiorcom. Podsumowując, bardzo ciekawa publikacja. Ładnie wydana i ilustrowana, z porcją stylizacji. Warto ją polecić młodym, warto też sięgnąć samemu, jeśli młodym pozostało się już tylko duchem. Polecam. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/11/23/sherlock-lupin-i-ja-cz-1-trio-czarnej-damy-irene-adler/
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-sherlock-lupin-i-ja-trio-czarnej-damy-irene-adler/
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski