Shadows House 5

Po udanym debiucie nowi członkowie rodu Shadow są częstowani kawą. Oczy dzieci natychmiast wypełniają się ekstazą i szaleństwem. Na widok szanownego pana dziadka leją się łzy. Czy dom Shadow to więzienie?

Informacje dodatkowe o Shadows House 5:

Shadows House 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Piąta część cyklu to połączenie sprawdzonych schematów z garścią nowości. Nadal zachwyca nas tutaj niepokojąca atmosfera rezydencji, piętrzące się tajemnice i urocza Emiliko ze swoim pogodnym (chociaż czasem trochę mocno naiwnym) nastawieniem do świata. Do tego wszystkiego dochodzą liczni nowi bohaterowie, porcja mocniejszej akcji i kilka fabularnych zaskoczeń, które powinny zadowolić fanów serii. Prym w opowieści wiodą oczywiście Kate i Emiliko. Zanurzają się one w oparach niebezpiecznego spisku, muszą sobie poradzić również z konsekwencjami odkrycia pewnych tajemnic związanych z „żywymi lalkami”. Niewiedzą komu mogą zaufać, muszą postępować bardzo rozważnie w poszukiwaniu sojusznika. Każdy bowiem w rezydencji może okazać się dla nich niebezpiecznym wrogiem. Na kolejnych stronach komiksu otrzymujemy więc porcję solidnie poprowadzonej historii, która intryguje i mimowolnie wywołuje uśmiech zadowolenia na twarzy czytelnika. Najważniejszą częścią tytułu, tak jak zostało to już wspomniane, są pojawiający się tutaj bohaterowie. Każda z postaci jest na swój sposób wyjątkowa i dobrze zapada w pamięć, jednocześnie będąc ważnym trybikiem napędzającym całą historię.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-02-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

DOM UROCZYCH CIENI

To już piąty tomik ,,Shadows House", a seria nie traci nic ze swej jakości. Właściwie w tej części, po ostatnich bardziej dynamicznych i przygodowych rozdziałach, opowieść wraca do nieco mroczniejszej i klimatycznej treści. Zabawa więc tradycyjnie jest znakomita, jednocześnie urocza i wciągająca i warta polecania miłośnikom nieoczywistej grozy.

Po ostatnich wydarzeniach i szaleństwie, jaka ogarnęła dzieci, pora przyjrzeć się nieco bliżej domowi Shadow. Tylko czy to na pewno dom, czy może więzienie? W tym miejscu wszystko może się wydarzyć, a nasze dzielne ludzkie lalki starają się poradzić sobie z kolejnymi zagrożeniami, jaki na nich czyhają!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
SHADOWS HOUSE: TOM 9
Somato 0
Okładka ksiązki - SHADOWS HOUSE: TOM 9

Dorośli, którzy zorganizowali wizytację, by sprawdzić sytuację w budynku dla dzieci, wciąż obserwują naszych bohaterów.Unikając ich wzroku, rówieśnicy...

SHADOWS HOUSE: TOM 12
Somato 0
Okładka ksiązki - SHADOWS HOUSE: TOM 12

Prawda na temat mocy sadzy wychodzi na jaw, dzieląc dzieci na uzdolnione i nieuzdolnione. Kto stanie na wysokości zadania i zapanuje nad budynkiem, który...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung