Dr Suzana Flores napisała wpływową książkę, która pełni decydującą rolę w zrozumieniu wpływu Facebooka na zmieniającą się kulturę, nasze rozumienie siebie oraz, co najważniejsze, na los młodych ludzi.
Za pośrednictwem przejmujących historii prawdziwych osób, ujawniła głębię tego międzynarodowego zjawiska, pozwalając nam zajrzeć pod jego powierzchnię i zrozumieć istotę skutków oddziaływania tego narzędzia społecznościowego. Nie możemy cofnąć czasu. Facebook już z nami jest. Ale za pośrednictwem spostrzeżeń dr Flores, podanych z humorem, z którego autorka słynie, możemy zrozumieć konsekwencje bycia uzależnionym i pochłoniętym przez internetowe narzędzie, jakie skrzywdziło wiele osób. Doktor Flores potrafi inteligentnie wypowiedzieć się na temat, w który jesteśmy zaangażowani i nadmiernie od niego zależni.
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017-03-22
Kategoria: Psychologia
ISBN:
Liczba stron: 304
Tytuł oryginału: Facehooked: How Facebook Affects Our Emotions, Relationships, and Lives
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Muza
Ilustracje:Wojciech Wawocznyr
Przeczytane:2019-06-28, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2019 roku, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu - edycja 2019,
Pozycja ta napisana zrozumiałym prostym językiem na pewno wielu osobom się spodoba , znajdą się jednak osoby, które stwierdzą , że nie wnosi nic ciekawego.
Ja zdecydowanie zaliczam się do drugiej kategorii. Przeczytałam całą , łatwa i nie zanudza, ale czy taka pomocna? czy można mówić o niej , że to poradnik? że pomoże, że ułatwi w życiu? zdecydowanie nie!!!
Każdy z nas przecież jest świadomy , że facebook to nic dobrego, jeśli nie korzystamy z niego z umiarem, wiemy, że może uzależnić i narobić szkody, wiemy że człowieka potrafi "odmóżdżyć", że pełen jest głupich i niepotrzebnych treści. Wcale nie trzeba o tym przeczytać, żeby dowiedzieć się , że portal ten jest problemem, szczególnie dla naszych dzieci.
Czytając wielokrotnie ma się wrażenie, że czytamy o tym samym, że poruszane treści były już lecz napisane innymi słowami. Przytaczane cytaty (podobno zwykłych ludzi badanych przez autorkę) są dziwne, śmieszne a czasem przerażające i naprawdę poważnie zastanawiałam się nad tym, czy słowa te nie są wymyślone przez autorkę tylko po to by uatrakcyjnić lekturę.