reklama

Sedno zmian. Narzędzia i taktyki pozytywnej transformacji Twojej firmy

Wykorzystaj w praktyce, co znasz z teorii Po pierwsze: wypracuj klimat sprzyjający transformacji Po drugie: zaangażuj w ten proces całą organizację Po trzecie: stale utrwalaj wprowadzone zmiany

Myślę, więc wprowadzam zmiany

Książka autorstwa Johna Kottera Jak przeprowadzić transformację firmy i zaproponowany w niej schemat ośmiu kroków stał się jednym z najpopularniejszych modeli wprowadzania zmian, zarówno w organizacjach amerykańskich, jak i europejskich. Potwierdza to również sukces kolejnej pozycji, stworzonej we współpracy z Danem S. Cohenem - Sedno zmian. Autentyczne historie transformacji, które odmieniły oblicza firm na całym świecie stanowiącej zbiór analiz oraz prawdziwych historii, w których menadżerowie omawiają problemy i przeszkody, z jakimi przyszło im się zmierzyć w trakcie przeprowadzania procesu zmian w ich firmach.

Brakującym elementem w tym doskonałym zestawie był poradnik praktyczny - zestaw gotowych do zastosowania narzędzi. Teraz nareszcie został on dla Ciebie przygotowany. Znajdziesz w nim przydatne kwestionariusze pozwalające wskazać potencjalne problemy i wyzwania, a także listy konkretnych zagadnień, które musi uwzględnić w swoich planach zespół wprowadzający zmiany. Autor dostarczy Ci również kompletnych propozycji usprawnień, służy również cennymi wskazówkami, sugerującymi rozwiązania tak standardowe, jak i nieco bardziej niekonwencjonalne.

Model ośmiu kroków i natura zmiany Uświadamiaj wszystkim wagę transformacji Stwórz zespół kierujący zmianami Ustalaj odpowiednią i inspirującą wizję Dopinguj zespół przez rzetelną komunikację Ułatwiaj i dopinguj wprowadzanie zmian Zademonstruj pośredni, szybki sukces Nie poddawaj się Utrwalaj wprowadzone zmiany

Informacje dodatkowe o Sedno zmian. Narzędzia i taktyki pozytywnej transformacji Twojej firmy:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2008-07-01
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Sedno zmian. Narzędzia i taktyki pozytywnej transformacji Twojej firmy

Sedno zmian. Narzędzia i taktyki pozytywnej transformacji Twojej firmy - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung