Sandman. Senni Łowcy

„Sandman” to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. Dzieło to stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. Dzięki temu „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

W „Sennych łowcach” znakomity artysta P. Craig Russel powraca do królestwa Władcy Snów – świata Śnienia, adaptując ilustrowaną powieść Neila Gaimana i Yoshitakiego Amano na hipnotyzującą wersję komiksową. Opowiadając uznaną opowieść o pokornym młodym mnichu i czarodziejskiej lisicy, która się w nim zakochuje, Russel w niezwykły sposób ożywia każdy aspekt świata przedstawionego w tej ponadczasowej bajce o pragnieniu, poświęceniu i miłości, która nigdy nie powinna zaistnieć.

Autorem oryginalnej powieści jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Komiksową adaptację – scenariusz i rysunki – stworzył P. Craig Russel, pisarz, scenarzysta i rysownik, laureat Nagród Harveya i Eisnera („Batman”, „Gwiezdne wojny”, „Conan”).

Informacje dodatkowe o Sandman. Senni Łowcy:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-07-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

MNICH I LISICA

Więc tak - Neil Gaiman to komikisarz, ale i pisarz. Jego opus magnum to oczywiście komiksowy Sandman, ale że Brytyjczyk bardziej wydaje się być literatem, niż scenarzystą, musiał też i na literacki grunt zaszczepić to swoje dzieło. I tak zrodziła się ilustrowana przez Yoshitakiego Amano powieść, a tę znakomity artysta, który z Gaimanem też współpracował nie raz, P. Craig Russel, postanowił przełożyć na język komiksu. Efekt? Niniejszy tom, poboczny, a zatem nic to koniecznego do poznania, ale wartego przeczytania, jeśli cenicie sobie Gaimana i ,,Sandmana".

Fabularnie to reinterpretacja japońskie baśni. Buddyjski mnich i zakochana w nim lisica. Czy taka para ma w ogóle szansę zaistnienia?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung