Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową konteksty indywidualne i społeczne

Ocena: 0 (0 głosów)

Publikacja doktora Pawła Borowieckiego powstała w oparciu o rozprawę doktorską, obronioną w 2019 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jej istotą są badania przeprowadzone na grupie 100 osób z niepełnosprawnością - grupie zróżnicowanej pod względem płci, wieku, wykształcenia, stanu cywilnego, aktywności społeczno-zawodowej oraz stopnia niepełnosprawności. Celem książki jest nie tylko diagnoza zjawiska samotności wśród badanej grupy, ale i znalezienie praktycznych rozwiązań, które pozwoliłyby zmienić codzienność dorosłych osób niepełnosprawnych.

Edukacja nie ogranicza się do transmisji wiedzy, ale ukierunkowana jest na holistyczny/całościowy rozwój z uwzględnieniem aktywności własnej jednostki. Celem edukacji jest przygotowanie osoby do życia społecznego i wyposażenie w umiejętności niezbędne do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Negatywne stany i trudne emocje, do których zaliczamy samotność/osamotnienie, są elementem wielowymiarowej codzienności obfitującej w czynniki ryzyka. Zadaniem edukacji jest poznanie sposobów radzenia sobie z niepowodzeniami, porażkami czy trudnymi emocjami.

Informacje dodatkowe o Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową konteksty indywidualne i społeczne:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788366616899
Liczba stron: 340
Język oryginału: polski

Tagi: Socjologia i etyka bóg

więcej

Kup książkę Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową konteksty indywidualne i społeczne

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową konteksty indywidualne i społeczne - opinie o książce

Avatar użytkownika - krystiancholewa
krystiancholewa
Przeczytane:2021-11-07,

Książka  samotność osób z   niepełnosprawnością  ruchową w okresie dorosłości, konteksty indywidualne i społeczne wydawnictwa Borgis z roku 2021.    Autorstwa Pawła  Borowieckiego który na co dzień, pracuje jako  pedagog specjalny w liceum.  Mimo swojej niepełnosprawności ruchowej z którą zmaga od urodzenia. W roku 2019 obronił pracę doktorską której wiodącym problemem w rozprawie była samotność i dysfunkcja organizmu.  Pierwszy rozdział  autor poświęcił teoretycznym zagadnieniom niepełnosprawności i samotności. W   drugim  rozdziale natomiast został obrany  cel i  przedmiot. Który jest bardzo istotny podczas przeprowadzania  badań metodologicznych. Także są zawarte wskaźniki zmienne i narzędzia które są niezbędne  w badaniu.  Natomiast ostatnim rozdziale   zostały podane wyniki  badań które autor przeprowadził z poszczególnymi respondentami za pomocą  wywiadu odnośnie samotności i dorosłości.  Bardzo ciekawe wypowiedzi zostały zarejestrowane w książce.  Które ukazują jak ich życie wyglądało w okresie dzieciństwa, szkoły średniej  a jak wygląda obecnie.   

Autor publikacji przekazał swoim  czytelnikom jak radzić sobie z  samotnością   w okresie s dorosłości.  Dla mnie jako z osoby która od urodzenia zmaga się dziecięcym porażeniem mózgowym. Ten poradnik wniósł bardzo dużo ciekawych informacji  ponieważ ta dolegliwość jest mi  znana.  A teraz  po  przeczytaniu  posiadam pewną tarcze obronną. Zastosują wówczas  kiedy nadejdzie taka potrzeba. Książka jest kierowana do studentów pedagogiki opiekuńczo wychowawczej i specjalniej, którzy  piszą pracę dyplomową z nauk społecznych.  A także wszystkim którzy doświadczają samotności w swoim życiu.  Ponieważ samotność nie jest zjawiskiem, które dominuje  w  obrębie osób niepełnosprawnych.  Ma to miejsce bardzo często  u osób młodych, którym brakuje kontaktu z drugim człowiekiem. Pandemia nasiliła jeszcze to zjawisko izolacji społecznej.  Publikacje powinni wziąć  do ręki także seniorzy którzy często są spychani na margines życia. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Pies
Anna Wasiak
Pies
Cienie. Po prostu magia
Katarzyna Rygiel
Cienie. Po prostu magia
Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc
Suplementy siostry Flory
Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś
Lato drugich szans
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung
Odpowiedź Hiobowi
Upiór w szkole
Krzysztof Kochański
Upiór w szkole
Piwniczne chłopaki
Jakub Ćwiek
Piwniczne chłopaki
Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska
Dolina Marzeń. Przeszłość
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy