Co łączy muzykę metalową, gry komputerowe, podróże, doświadczenie ojcostwa i świadomość tragizmu bycia w świecie? Literatura na najwyższym poziomie - i postać Łukasza Orbitowskiego.
"Rzeczy utracone" to zbiór wpisów z poczytnego internetowego bloga pisarza, mocno zabarwionych codziennością, osobistym doświadczeniem i obserwacją dnia codziennego. Felietony Orbitowskiego momentami są piekielnie dowcipne, momentami niebiańsko krzepiące, zawsze melancholijnie mądre i napisane lekko i ze swadą. Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czy w Internecie można pisać na najwyższym literackim poziomie, ta książka udzieli Wam na to odpowiedzi.
Spowiedź, która nie jest spowiedzią. Dziennik, który nie jest dziennikiem.
Łukasz Orbitowski - urodził się w 1977 roku w Krakowie. W 2002 roku ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Debiutował na łamach miesięcznika "Science Fiction". Poza wieloma opowiadaniami napisał mnóstwo felietonów (w tym dla ,,Przekroju" i ,,Gazety Wyborczej") i 13 książek. Był nominowany do prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody "Nike". Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" 2012 oraz Paszportu "Polityki" 2016. Prowadzi program "Dezerterzy" na antenie TVP Kultura.
Premiera: 10.05.2017
Kategoria: Felietony
Liczba stron: 272
Format: 165 x 220 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-65456-62-5
EAN: 9788365456625
Sugerowana cena detaliczna: 39,90 zł
Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2017-05-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 272
Język oryginału: polski
Kultowe opowieści Łukasza Orbitowskiego Niewyjaśnione samobójstwa taksówkarzy. Droga widziana tylko przez nielicznych. Spalony blok z lokatorem, którego...
Miasto. Zniszczone, obdrapane i brudne kamienice. Zmęczeni ludzie w ubłoconych, wiecznie spóźnionych i zatłoczonych autobusach. Przygnębienie i pustka...
Przeczytane:2019-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2019 roku, Mam,
Jest to zbiór wpisów z bloga autora. Opowiada on o swojej codzienności, podróżach, doświadczeniach. Niektóre felietony są zabawne, inne mogą wydawać się dość kontrowersyjne. Znajdziemy też krótkie opowiadania z zawartą metaforą. Poznajemy Łukasza Orbitowskiego studenta, pisarza, blogera, podróżnika, sąsiada, ojca, syna. Trochę wspomnień, trochę o karierze, przyjaźni. Dla mnie ta lektura będzie wstępem do bliższego poznania twórczości autora.